Главная Блог Новости Що таке статус е-резидента в Україні

Що таке статус е-резидента в Україні

16.07.2020
Автор: Ares-Dis
Просмотров : 2425

25 червня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про запровадження в Україні електронного резидентства (далі - е-резидентство) та затвердив відповідний Порядок. З 1 липня 2020 року розпочався експеримент із реалізації та запровадження е-резиденства.

Е-резидентство – проєкт Міністерства цифрової трансформації. Він призваний зробити Україну більш привабливою країною для іноземців. Це – особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надає йому можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні. Проєкт створюється насамперед для представників креативної індустрії – ІТ, маркетинг, реклама, геймінг. – інформує Мінцифри.

Завдяки е-резидентству іноземці або особи без громадянства, яка досягла 18-ти років зможе отримуватимуть онлайн:

  • український кваліфікований електронний підпис;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку
  • спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.

Порядок отримання статусу е-резидента, затверджений вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України, в якому передбачені умови та строки набуття такого статусу, перелік документів, які необхідно подати для набуття спеціального статусу. Отримання статусу е-резидента є платним.

Згідно з постановою, Міністерство цифрової трансформації України впродовж двох місяців має подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо прийняття актів, необхідних для запровадження експерименту та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають з цієї постанови. Протягом трьох місяців – визначити перелік держав для запровадження експерименту та забезпечити створення та функціонування системи «Е–резидент», що стане частиною порталу Дія.

Також, для реалізації проекту, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Міністерство фінансів України, Державна податкова служба, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державна служба фінансового моніторингу протягом місяця мають забезпечити розробку та прийняття нормативно-правових актів, створення організаційних, технічних та кадрових умов, необхідних для виконання функцій, покладених затвердженим цією постановою Порядком.

У Мінцифрі передбачають, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст