Главная Блог Новости Служба фінансових розслідувань: чому Порошенко згадав про фіскальних детективів

Служба фінансових розслідувань: чому Порошенко згадав про фіскальних детективів

18.09.2017
Просмотров : 1160

Поки президент обіцяє новий законопроект, міністр фінансів нагадує про те, що він вже давно розроблений, а експерти висловлюють сумнів щодо незалежності майбутньої служби - Повідомляє DW.

Український президент Петро Порошенко знову згадав про необхідність створити Служби фінансових розслідувань (СФР). Під час зустрічі з представниками українського та закордонного бізнесу, яка відбулась у Києві 14 вересня, він запевнив, що вже найближчим часом буде розроблено відповідний законопроект, який запропонують бізнесу для обговорення. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, котрий також був на цій зустрічі, повідомив, що створення СФР можливе вже до кінця року. "До кінця року узгоджуємо та ухвалюємо проект закону про Службу фінансових розслідувань, яка стане єдиним органом з повноваженнями економічного контролю", - написав глава уряду у Facebook.

Такі заяви політиків виглядають дивно на тлі того, що міністерство фінансів України вже давно розробило відповідний законопроект, який майже півроку тому - 22 березня - ухвалив кабінет міністрів. На початку вересня міністр фінансів України Олександр Данилюк також повідомив, що вже є навіть домовленість щодо надання технічної підтримки та навчання нових працівників з боку Сполучених Штатів та Італії.

Згадайте новину: Міністерство фінансів спільно з Державною фіскальною службою запускає комплексну реформу ДФС

До речі, тоді - після ухвалення законопроект в уряді - Данилюк заявляв, що після успішного ухвалення законопроекту у Верховній Раді СФР можна було б запустити вже через півроку. Водночас міністр також побоювався, що в процесі узгодження з документу вилучать положення щодо адекватної заробітної плати та ведення детективами оперативно-розшукової діяльності. Вже 29 квітня він повідомив, що мінфін отримав законопроект з негативними коментарями від секретаріату Національної ради реформ, куди документ потрапив на розгляд.

Після цього тема Служби фінансових розслідувань зникла з публічних заяв українських топ-чиновників до середини вересня. Чому про ідею СФР забули майже на півроку та про що йдеться, коли президент говорить про "новий законопроект"?

Очолити, не опиратись

Повернення до теми нової Служби фінансових розслідувань цілком може бути викликане бажанням української влади продемонструвати західним партнерам певний прогрес у реформах, вважає експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук. Він пояснює, що реорганізація українських фіскальних органів належить до прямих обов'язків Києва перед міжнародними кредиторами. Необхідність створення СФР, зокрема, була зафіксована в меморандумі з МВФ. Згідно з цим документом, відповідний закон мали ухвалити ще до першого травня цього року. "Це також є однією з умов кредитування з боку Європейського банку реконструкції та розвитку", - додає експерт. Тому, за його словами, після майже піврічного мовчання президент та прем'єр були змушені повернутися до цієї теми.

Читайте статтю: Отримали запит від фіскального органу: як реагувати?

Як зауважує директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, активізація заяв можновладців щодо теми СФР може свідчити про те, що в Порошенка нарешті прийшли до розуміння того, яким чином створити нову службу, аби вона, з одного боку, виглядала незалежною, але з іншого, президент би зберігав важелі впливу на неї. За словами експерта, проект Данилюка, за умови його ухвалення, зробив би СФР відносно незалежною від президентської вертикалі. Але, враховуючи суспільний запит на створення нового фіскального органу, в адміністрації Порошенка могли вирішити не опиратись процесу, а очолити його - іронізує Вишлінський. Він впевнений: "Якби президент хотів, він міг би протиснути цей законопроект раніше".

Податківці по-новому

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст