Главная Блог Новости Щодо реалізації положень Закону України «Про амністію у 2016 році»

Щодо реалізації положень Закону України «Про амністію у 2016 році»

26.09.2017
Просмотров : 3704

На виконання положень ст. 92 Конституції України Верховною Радою України з метою прояву гуманізму держави у сфері виконання кримінальних покарань прийнято Закон України «Про амністію у 2016 році» (далі – Закон), який 07.09.2017 набув чинності.

Законом визначено підстави звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та судами.

Дія Закону поширюється, насамперед, на найбільш незахищені та соціально вразливі категорії підсудних та засуджених, проте окреме місце відведено звільненню від відбування покарання осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Пользуйтесь консультацией: Амнистия – 2017. Кто будет освобожден от отбывания наказания

Прокурори вправі ініціювати питання застосування амністії, підтримуючи публічне обвинувачення, а також приймаючи участь у судових засідання з питань, пов’язаних з виконанням вироку, у тому числі умовно-достроковим звільненням від відбування покарання, заміною невідбутої частини покарання більш м’яким і звільненням від покарання за хворобою.

Згідно оперативної інформації військових прокурорів за формальними ознаками під дію Закону підпадають 1722 особи – учасників антитерористичної операції, з яких 1195 мають статус учасника бойових дій.

Водночас станом на 22.09.2017 судами ухвалено всього 29 вироків із звільненням осіб від відбування призначеного покарання у зв’язку із амністією.

Відповідно до статті 10 Закону його виконання покладається на суди, які розглядають справи щодо:

а) осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та осіб, яких засуджено до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, крім штрафу, - за поданням органу виконання покарань, який здійснює контроль за поведінкою засудженого, або за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника;

б) осіб, яких засуджено до покарання у виді штрафу, якщо на день набрання чинності цим Законом це покарання не виконано, - за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника;

Вспомните новость: В надежде на свободу: как живут приговоренные к пожизненному сроку украинки в Качановской колонии

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст