Главная Блог Новости Що варто знати орендарю сільськогосподарських земель, аби не позбутися врожаю

Що варто знати орендарю сільськогосподарських земель, аби не позбутися врожаю

29.05.2019
Автор:
Просмотров : 3346

Адвокати назвали нові форми рейдерства, яких варто очікувати, зважаючи на законодавчі новели в агросекторі. Зокрема, необхідність інвентаризації земель може стати як надійним захисником виробника, так і воротами для рейдерів. (Джерело: ЗіБ)

Збиткова техніка

Минуло майже 5 місяців з моменту набрання чинності актом «щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконаленняправил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Його юристи називають не інакше, як законом з довгою назвою. Проте, як корабель назвеш — так він і попливе.

І можна, звичайно, довго сперечатися, чому саме за 5 місяців після його прийняття він не почав реально застосовуватись. Однак назва і справді є досить показовою, хоча б у питанні рівня юридичної техніки сучасних законодавців. Проте однією назвою не обмежилися. Та, за свідченнями адвокатів, весь закон має безліч складних і неврегульованих питань. Їх обговоренню власне й було присвячено засідання комітету Асоціації правників України.

Ішлося про визначення, які жодним чином не спростили життя ні бізнесу, ні державним службовцям. Зокрема, мова про масиви земель сільськогосподарського призначення. На думку

землевпорядників, визначення, яке запропоновано в законі, дає можливість їм намалювати будь-який масив залежно від пропозицій. А їх буває досить багато.

Норми, що не діють

Це важливо з огляду на поступове врегулювання процесу консолідації наділів. Зміни мали підштовхнути бізнес поступово збільшувати власну прозорість в обмін на певні пільги та права. Утім, як завжди, це залишилося виключно на папері.

Деяким аграріям здається, що ситуація заходить у глухий кут. Спроби провести консолідацію ділянок існують майже з моменту розпаювання. Одначе, незважаючи ні на поради економістів, ні на намагання позбутися білих плям у Держгеокадастрі, частина аграріїв змушена працювати на власний страх і ризик.

Така ситуація складається, по-перше, через наявність нерозв’язаних проблем із невитребуваною спадщиною, наявністю нерозпайованих земель, відсутністю чітких меж ділянок. Як стверджують деякі правники, новий закон аж ніяк не сприяє вирішенню щоденних питань ані фермерів, ані агрохолдингів.

Реєстраційна справа

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст