Главная Блог Новости Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

30.06.2024
Просмотров : 2093

Під час дії воєнного стану працівники ТЦК мають право перевіряти у чоловіків військово-облікові дані, втім вони не уповноважені вилучати їх без згоди громадянина.

Юрист Дмитро Франчук розповів про те, що працівники ТЦК не уповноважені робити та коли у них є законні підстави для затримання військовозобов'язаних чоловіків.

Згадайте новину: Яке покарання може бути, якщо при перевірці ТЦК у вас немає документів

Що входить в обов'язки працівників ТЦК

Військкоми мають право:

  • перевіряти документи у чоловіків призовного віку (18-60 років)
  • вручати повістки, це дозволено робити у будь-якому місці
  • виписувати одразу постанову про притягнення військовозобов’язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адмінправопорушення
  • надати доступ до інформації про військовозобов'язаного, у тому числі з персональними даними, військову-облікову спеціальність, місцем роботи та сімейним станом

Згадайте новину: Чи залишаться ухилянти з 16 липня без водійських посвідчень

Що працівники ТЦК не мають права робити

"Представники ТЦК не уповноважені затримувати громадян без участі поліції. Якщо затримання відбувається без законних підстав, це може бути оскаржено в суді. Також вони не мають права без судового рішення заходити у житло громадян", - каже Франчук.

Він наголошує, що військкоми не можуть вилучати документи без згоди громадянина і вимагати з'явитися до ТЦК без належних підстав або запрошувати до ТЦК не за місцем прописки.

Згадайте новину: Протокол про порушення військового обліку можна оскаржити в суді за 10 днів

У яких випадках можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст