Главная Блог Новости Що потрібно знати військовозобов'язаним під час зустрічі з військкомом

Що потрібно знати військовозобов'язаним під час зустрічі з військкомом

13.08.2024
Просмотров : 1913
 - d633b1c2c6bba0db674e309eb764bcb3.webp

Правила мобілізації змінюються ледь не щотижня і з кожною новою постановою виникають нові вимоги та нюанси. В умовах частих змін важливо розуміти, що робити і на що звертати увагу під час взаємодії з військкомами. Які права та обов'язки мають знати українці під час контакту з представниками ТЦК?

В Україні триває загальна мобілізація, і чи не щодня експерти коментують нові правила, які після набрання чинності законом про мобілізацію змінили порядок військового обліку. Оскільки військовозобов'язаним буває складно слідкувати за всіма змінами, експерти ГО "Юридична сотня" зібрали основні пункти, про які потрібно знати українцям під час дії воєнного стану.

Документи, які зобов'язані носити при собі українці

Усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні обов'язково мати при собі документи, що посвідчують особу, а також військово-обліковий документ. Військовозобов'язані мають пред'являти їх на вимогу:

  • уповноваженого представника ТЦК та СП;
  • поліцейського;
  • представника Державної прикордонної служби — у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Крім того, до 16 липня включно громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік або вже перебувають на ньому, зобов'язані були оновити свої облікові дані. В іншому випадку, у представників ТЦК з'являться підстави для притягнення порушників до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 17 000 до 25 500 грн.

За словами експертів ГО "Юридична сотня", адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, може бути накладено протягом 3-х місяців із дня його виявлення, але не пізніше ніж через 1 рік із дня його вчинення.

"Самостійне оновлення даних не скасовує право представників ТЦК та СП вручати повістки. Вони й надалі мають такі повноваження", — кажуть юристи.

Коли поліція може затримати військовозобов'язаного

Нацполіція має право затримати військовозобов'язаного за порушення ст. 210 (порушення правил військового обліку) і 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст