Главная Блог Новости Що означає договір про ліквідацію ракет між США і Росією?

Що означає договір про ліквідацію ракет між США і Росією?

23.10.2018
Просмотров : 1730

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон готовий вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. DW аналізує контроль над ядерними озброєннямПрезидент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон готовий вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. DW аналізує контроль над ядерними озброєннями та його значення.и та його значення.

Про що йдеться у Договорі?

"Договір між Сполученими Штатами Америки та Союзом Радянських Соціалістичних Республік про ліквідацію ракет середньої та малої дальності" ("Договір РСМД") передбачає знищення наземних балістичних та крилатих ракет обох країн дальністю від 500 до 5500 кілометрів, їхніх пускових установок і допоміжного обладнання.

На підставі договору до 1 червня 1991 року було знищено близько 2700 ракет і пускових установок.

Цей документ став першим американо-радянським договором, спрямованим на скорочення ядерного арсеналу наддержав і дозволив перевіряти сховища з ракетами та контролювати їхнє знищення. Договір залишився чинним і після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Як підписали цей Договір?

Наприкінці 1981 року почалися офіційні переговори між тодішнім президентом США Рональдом Рейганом та радянським лідером Леонідом Брєжнєвим.

Переговори та подальша домовленість стали результатом західної стурбованості стосовно радянських зусиль з модернізації свого ракетного арсеналу. Всередині 1970-х років СРСР досягнув так званого "стратегічного паритету" із США. Це стало можливим завдяки новим на той час ракетним комплексам РСД-10 (SS-20 за класифікацією НАТО), здатними уражати цілі у Західній Європі, Північній Африці і на Близькому Сході.

Рейган та Горбачов підписали договір 8 грудня 1987 року у Вашингтоні. Він набрав чинності 1 червня 1988 року.

Вспомните новость: "Крым – удобная ловушка, в которой Россию можно держать десятилетиями": эксперт о саммите в Хельсинки

Чому адміністрація Трампа погрожує вийти з Договору?

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст