Главная Блог Новости Розробка землевпорядної документації стала простішою: міф чи реальність в контексті реформ Держгеокадастру

Розробка землевпорядної документації стала простішою: міф чи реальність в контексті реформ Держгеокадастру

10.07.2020
Просмотров : 5150

Сьогодення України відображає зміни на шляху земельної реформи, яка наразі перебуває у найскладнішій фазі – запровадження вільного ринку землі сільськогосподарського призначення та прийняття низки нормативно-правових актів у сфері земельних відносин.

Наведення порядку у земельній сфері «лягло на плечі» нового очільника Держгеокадастру – Уповноваженого Президента України із земельних питань Романа Лещенка, який 10 червня 2020 року розпорядженням КМУ призначений на посаду.

Згадайте новину: Нові правила оренди землі: що зміниться з 15 липня 2020 року?

Першочерговим завданням реформ Держгеокадастру є децентралізація у сфері земельних відносин. Функції щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення поза межа­ми населеного пункту будуть передані до повноважень сільських, селищних, міських рад. Розпоряджатимуться такими землями органи місцевого самоврядування будуть через земельні аукціони. Законопроєкт № 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який регулюватиме цю передачу, ухвалений у першому читанні і сподіваємося набуде статусу закону.

1. 1 травня 2020 року набула чинності постанова КМУ від 3 березня 2020 р № 208 «Про внесення змін до постанови КМУ від 31 серпня 2016 р № 580», яка передбачає погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності. Відтак, передбачено подачу документації лише в електронній формі та з використанням особистого кабінету. За результатами розгляду документації складатиметься висновок, який буде скріплений ЕЦП та міститиме QR-код, розробник зможе отримати такий висновок на електронну пошту. Таким чином, запроваджуються більш ефективні умови надання адмін послуг.

Крім цього, розгляд, погодження або відмова у погодженні документації із землеустрою здійснюються працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які обираються випадково системою електронного документообігу Держгеокадастру.

Змінами, внесеними Постановою № 208, передбачається обов’язок Держгеокадастру оприлюднювати на своєму сайті висновки про погодження або про відмову в погодженні документації із землеустрою.

Згадайте новину: Договори пайової участі з 2020 року не укладаються, а вимоги про їх укладання є незаконними

2. Прийнято Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».

Законом урегульовуються питання планування розвитку громад та встановлення їх меж, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Передбачається надання сільським, селищним, міським радам функцій планування території і в межах населених пунктів, і за їх межами; внесення відомостей про обмеження у використанні земель, визначених містобудівною документацією, до Державного земельного кадастру.

Відповідно до постанови КМУ від 3 червня 2020 р. № 455 «Деякі питання реалізації пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок» Держгеокадастр відновлює пілотний проєкт із запровадження здійснення державної реєстрації земельних ділянок за принципом екстериторіальності.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст