Главная Блог Новости Позитивний економічний ефект від роботи НАБУ сягає 3 мільярдів гривень звіт економічний ефект інфографіка

Позитивний економічний ефект від роботи НАБУ сягає 3 мільярдів гривень звіт економічний ефект інфографіка

14.02.2018
Просмотров : 1198

За 2 роки розслідувань Національне антикорупційне бюро України повернуло державі 253,3 млн грн, запобігло розкраданню близько 2 млрд грн. Ще понад 674 млн грн — у процесі конфіскації.

За результатами роботи у 2017 році НАБУ повернуло державі 177,4 млн грн, з яких 103,9 млн грн — у другому півріччі. Загалом за понад два роки розслідувань державі повернуто — на підставі рішень суду або ж добровільно на рахунки державних компаній — більше 253 млн грн. Для прикладу, у другому півріччі на етапі досудового розслідування на рахунки ПАТ «Укрнафта» зусиллями детективів НАБУ було повернуто 51,7 млн грн.

Читайте статтю: Антикорупційне «провалля»: чи виправдовує НАБУ своє існування?

Говорячи про позитивний економічний ефект від діяльності НАБУ, варто також відзначити кошти, розкраданню яких вдалося завадити. Зокрема, з моменту початку розслідувань детективи Бюро зберегли для держави понад 2 млрд грн.

Бюро також активно працює над усуненням умов для вчинення злочинів, в тому числі через позовну роботу у господарських судах. Станом на кінець 2017 року юристи НАБУ підготували та скерували до суду 35 позовів про визнання недійсними угод на загальну суму понад 6 млрд грн. 28 позовів суд задовільнив; у 13-ти з них судом касаційної інстанції ухвалені остаточні рішення. За наслідками розгляду позовів НАБУ понад 130 млн грн вже стягнуто на користь держави. Найбільша сума коштів, конфіскованих за рішенням суду — 712,4 млн грн. Йдеться про судові рішення за позовами Національного бюро, якими визнано недійсними 13 договорів про відступлення права вимоги / переведення боргу за електроенергію за посередництва ПрАТ «ХК «Енергомережа». 38 млн грн із цієї суми вже фактично повернуті. Виконання решти судових рішень забезпечить повернення ще 674,4 млн грн.

За умови винесення обвинувальних вироків у справах, які вже слухаються у суді, з’являться юридичні підстави для стягнення в дохід держави ще щонайменше 400 млн грн, а також великої кількості рухомого та нерухомого майна, які були арештовані на етапі досудового розслідування.

Згадайте новину: НАБУ закликає Президента України ветувати зміни до КПК, які паралізують роботу органів досудового розслідування

Нагадуємо, 8 лютого НАБУ презентувало Звіт про діяльність за ІІ півріччя 2017 року. Ознайомитися з ним можна на сайті Бюро за посиланням: https://nabu.gov.ua/report/zvit-druge-pivrichchya-2017-roku

Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/25370892387/in/datetaken/

×

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст