Главная Блог Новости Поліція має контролювати діяльність Нацдружин, але як – у законі не сказано

Поліція має контролювати діяльність Нацдружин, але як – у законі не сказано

14.02.2018
Автор:
Просмотров : 1577

Поліції не вистачає, люди почувають себе в небезпеці – тому багато хто з ентузіазмом сприйняв новину про створення Національних дружин. Сама по собі ідея допомагати поліції хороша. Це означає, що громада готова долучатися до вирішення проблем безпеки на своїй території. Утім, добровольці мають допомагати поліції, а не заміняти її. З того, що декларують Національні дружини, ми бачимо, що вони по-іншому уявляють свою діяльність. Дружинники хочуть самостійно боротися зі злочинністю і діяти на свій розсуд. Однак для цього їм необхідно йти працювати в поліцію, бо іншого законного способу займатись такою діяльністю не існує.

Приклад Нацдружин виявив недоліки закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону".

Згідно з ним, громадські формування наділені величезним переліком прав, в окремих випадках вони можуть навіть застосовувати спеціальні засоби та силу, а також складати протоколи.

Це надзвичайно серйозна справа, і поліція має ретельно контролювати підготовку та діяльність цих формувань. Але закон розпливчасто говорить і про підготовку, і про контроль.

Давайте детальніше ознайомимося з проблемними місцями.

Реєстрація

Затримати правопорушника може будь-хто. Якщо ми йдемо по вулиці і бачимо, що когось вбивають, ми можемо затримати злочинця, відповідно до статті 207 Кримінального процесуального кодексу. Цю людину треба обов'язково доправити в поліцію або викликати поліцейських.

Тож якщо люди самі організувалися і патрулюють свою територію – проблем нема. Якщо вони бачать, що відбуваються неправомірні дії – вони можуть викликати поліцію або спробувати затримати порушника.

Утім, у певний момент такі люди можуть подумати: що ж ми так ходимо, давайте носити гумові палиці! Ось цього вони вже робити не мають права, адже це – використання спецзасобів.

Для цього треба зареєструвати громадське формування, погодити його статут з Національною поліцією та оформити юридично в місцевій владі.

Підготовка

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст