Главная Блог Новости Під куполом: Парламентські слухання, присвячені реалізації антикорупційної політики держави від 18 травня 2016р.

Під куполом: Парламентські слухання, присвячені реалізації антикорупційної політики держави від 18 травня 2016р.

19.05.2016
Просмотров : 1289

Парламентські слухання, присвячені реалізації антикорупційної політики держави. 18 травня 2016 року.

За п’ять хвилин багато не скажеш, тому говорив тезами.

Наводжу приблизний текст виступу.

Попередні доповідачі називали окремі заходи подолання корупції в Україні: електронне декларування, прозора система держзакупівель, підвищення зарплат, «так звані «посадки» тощо.

Так, усе це важливо. Але корупція є системною проблемою, а тому потребує системного застосування комплексних заходів.

Вбачаю 5 складових системи запобігання корупції:
1) внутрішня воля держави до самоочищення, тобто політична воля (це не заклики, а конкретні програми, інші документи та дії);
2) зовнішня воля, тобто суспільна НЕтолерантність до корупції, громадський і, в наших умовах, як це не соромно, міжнародний контроль;
3) антикорупційні правила – багато різних правил, обмежень і заборон, визначених в різних законах;
4) заходи, необхідні для забезпечення виконання правил усіма і всюди: примусові і заохочувальні (електронне декларування, контроль та ін.);
5) невідворотність відповідальності і покарання.

Через брак часу покажу лише на двох прикладах, як буксує ця система.

Перший. Один із заходів – антикорупційну експертизу – Центр політико-правових реформ разом з партнерами проводимо вже четвертий рік. За цей час експертизі піддано понад 300 проектів законів, а також десятки чинних законів, обласних програм, рішень місцевих рад.

Наш загальний висновок: до 2014 року включно мало місце системне і відверте просування через закони корупційних схем. Тисячі таких схем, створених за часів Януковича та попередніх правителів, є там – у чинних законах і підзаконних актах – до цих пір.

2015–2016 роки характеризуються, як правило (хоча бувають і винятки), іншими причинами появи корупціогенних факторів. Це порушення правил нормотворчої техніки, завдяки чому створюються колізії, прогалини, можливості для надто широкого судового і адміністративного розсуду.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст