У розпорядження Збройних сил України від Німеччини надійшли перші зенітні гармати Gepard. Техніка призначена для захисту бойових підрозділів, військ та важливих об’єктів від повітряних атак ворога. Артустановка дуже потужна і здатна видавати до 550 пострілів за хвилину. Крім того, її двигун і трансмісію можна замінити за 20 хвилин в польових умовах, що вкрай важливо на передовій.
Заборона розповідає про довгоочікувані німецькі САУ.
Згадайте новину: Міністр Резніков пропонує виробникам зброї протестувати новинки на полі бою проти росіян
Україна 25 липня 2022 року отримала від Німеччини перші три самохідні артилерійські установки Gepard з 30 обіцяних, повідомив в ефірі Єдиних новин міністр оборони України Олексій Резніков.
«Це зенітно-ракетні комплекси, до яких нам передані кілька десятків тисяч набоїв. І відповідно, ми очікуємо 15 Гепардів, три з яких [25 липня 2022 року] заїхало в Україну, і вони вже в розпорядженні ЗСУ», — сказав очільник оборонного відомства.
Також Резніков зазначив, що Україна веде переговори з кількома країнами щодо передачі ЗСУ інших німецьких «котиків» — основних танків Бундесверу Leopard. За планом, це буде декілька десятків бронемашин цього типу, на яких спочатку проводитиметься навчання українських танкових екіпажів, найімовірніше, у країнах Балтії. Домовленість на використання полігонів, за словами українського міністра оборони, вже є. За такою ж схемою Україна має намір домовитися і про іншу техніку, наприклад, американські Abrams.
Німецький уряд пообіцяв поставити в Україну Gepards ще 26 квітня 2022 року після конференції в Рамштайні. Спочатку йшлося про 50 САУ, але через недостатню кількість боєприпасів передача Україні техніки неодноразово відкладалася.
Федеральний уряд Німеччини шукав виробника, який зможе створювати додаткові снаряди для зенітних установок. В результаті постачальника вдалося знайти у Норвегії. За домовленістю, країна напряму відправлятиме боєприпаси в Україну.
13 липня уряд ФРН опублікував список зброї, яка готується для передачі ЗСУ. Серед обіцяної техніки були і довгоочікувані Gepard, але їх кількість скоротили до 30 одиниць. Зазначимо, що зброя надається Україні виключно за умови вміння керувати нею, тому в Німеччині проходять навчання українських військових з використання Гепардів.
Згадайте новину: В Україні сформували бойову річкову флотилію ЗСУ - віцеадмірал Олексій Неїжпапа
Самохідні зенітні гармати Gepard надійшли на озброєння Бундесверу в 1973 році. Окрім Німеччини, САУ знаходяться на озброєнні Бразилії, Чилі, Йорданії, Румунії та Нідерландів, пише Military Today.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.