Главная Блог Новости Пенсійна реформа: які нововведення підготував уряд

Пенсійна реформа: які нововведення підготував уряд

24.06.2017
Просмотров : 2068

Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради пакет законопроектів №№6614-6617 щодо пенсійної реформи.

Внесено такі проекти закону: про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій, про внесення змін до статті 588 Митного кодексу з питань пенсійного забезпечення, про внесення змін до Податкового кодексу з питань пенсійного забезпечення та проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій.

Якщо відповідні зміни підтримає Рада, українців чекають зміни вже з наступного року.

Так, законопроектом №6614 пропонується створити систему пенсійного страхування. Сума пенсій, відповідно до документа, визначатиметься залежно від заробітку та страхового стажу. Пенсії перерахують з 01 жовтня 2017, використовуючи єдиний показник зарплати та показник вартості одного року страхового стажу на рівні 1%. Наразі цей показник для призначення пенсій становить 3 764 гривні 74 копійки.

Також передбачається щорічний перерахунок (індексація) пенсій та зміна механізму виплати пільгових пенсій.

Згадайте новину: Роботодавцям заборонили скорочувати працівників, яким залишилося менше 3-х років до пенсії

Крім того, документом передбачено зміну систему виходу на пенсію. В 2018 році матимуть право на пенсію 60-річні люди, у яких стаж не менш як 25 років. З кожним роком стаж будуть збільшувати на 1 рік аж до 2028 року - до осягнення 35 років. 63-річні люди матимуть право вийти на пенсію зі стажем 15-25 років, а в 2019 році 65-річні - зі стажем 15 років

Особам, які не матимуть 15 років стажу будуть призначати державну соціальну допомогу після 65 років.

Кабмін також пропонує скасувати спеціальні пенсії для держслужбовців, вчених, посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів, прокурорів, журналістів, а також пенсію за вислугою років крім артистів і пільгових пенсій.

При тому зберігається пільговий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей й інвалідів з дитинства (в 50 років); ліліпутів і диспропорційних карликів; військових - учасників бойових дій (в 55 років); чорнобильців.

Страхові щомісячні виплати постраждалим на виробництві не менше прожиткового мінімуму.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст