Главная Блог Новости Особливості участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції - Мін'юст

Особливості участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції - Мін'юст

06.09.2022
Просмотров : 2860

На сьогоднішній день проведення судового засідання в режимі відеоконференції стало вже звичним елементом здійснення судочинства в Україні. Можливістю проведення судового засідання у такому форматі активно стали користуватися ще під час встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Але можливістю проведення судового засідання в режимі відеоконференції користуються не тільки в якості протиепідемічних заходів, а й для економії часу на поїздки до суду, що може знаходитися в іншому місті або області.

Читайте статтю: Електронне судочинство поза межами ЄСІТС та тотальна економія: нові виклики в роботі судів під час війни

Останній факт став особливо важливим у наш час, у зв’язку з проведенням воєнних дій на території України. Тому, задля власної безпеки, сторони та учасники судового провадження починають все більше використовувати відеоконференцзв’язок з судом для проведення судового засідання.

Зупинемося більш детально на можливостях відеоконференції з судом та процедуру подачі заяви для її проведення.

Для початку слід зазначити, що проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв’язку може відбуватися як в приміщенні суду, так поза і його межами.

Згідно статті 212 Цивільного процесуального кодексу України, у судовому засіданні можна брати участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. Про таку можливість чи неможливість суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У будь-якому випадку, для проведення засідання в режимі відеоконференцзв’язку, учасник справи має подати заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання. Копія заяви потрібно надсилати іншим учасникам справи.

Згідно вимог Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, учасники справи беруть участь у відеоконференції з судом поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису.

Зазначаємо, шо ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, або переривання зв’язку з судом несе виключно учасник справи, який подав відповідну заяву.

Крім того, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. В такому випадку, назву та адресу суду учасник справи повинен зазначити в самій заяві.

Важливо звернути увагу: якщо учасник справи є свідом, перекладачем, спеціалістом, експертом, то він бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст