Главная Блог Аналитические статьи Интервью Ольга Поєдинок: Цивільне партнерство — захист стосунків від держави і суспільства

Ольга Поєдинок: Цивільне партнерство — захист стосунків від держави і суспільства

07.04.2017
Автор:
Просмотров : 4623

Що означає термін «цивільне партнерство» і які перспективи для громадян відкриває інститут цивільного партнерства?

Про те, що таке «цивільне партнерство» і які права врегулює відповідний законопроект, розповідає юристка Ольга Поєдинок.

Ірина Славінська: Термін «цивільне партнерство» виник в публічному обговоренні не так давно. Вперше я звернула на нього увагу в українському контексті, коли ЛГБТ-активісти на гребені обговорення можливості чи неможливості укладання шлюбів і нормального впорядкування майна озвучили альтернативу, яка існує в багатьох країнах, — цивільне партнерство.

Лариса Денисенко: Яка з цим ситуація в Україні? Я знаю, що минулого року був підготований законопроект, який намагався узагальнити та підняти цю проблематику.

Ольга Поєдинок: За кордоном є практика укладання цивільних партнерств і договорів, що врегульовують відносини подібно до цивільних партнерств. Україна тривалий час ухилялася від обговорення цього питання. Але суспільна дискусія інтенсифікувалася у зв’язку з прийняттям плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2020. Відповідно до стратегії в 2017 році Кабмін повинен розробити законопроект щодо зареєстрованого цивільного партнерства як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

Цей законопроект повинен передбачити правовідносини, пов’язані з майном: спадкування, володінням майном. Окрім того, повинен передбачати право непрацездатного партнера отримувати забезпечення від працездатного партнера. В сфері кримінального процесу — право не свідчити проти свого партнера в рамках кримінального провадження.

Пропонується скорочений варіант шлюбу, що обмежуються лише певними сферами правовідносин

Читайте статтю: ЄСПЛ позитивно висловився з приводу одностатевих шлюбів або союзів

Лариса Денисенко: Коли хтось з людей, які зустрічаються (не перебувають в цивільному партнерстві і мають неоформлені стосунки), мешкає за кордоном або має інше громадянство, як ти можеш запрошувати людину, як хто?

Ольга Поєдинок: В моїй адвокатській практиці був випадок, що людина не могла пояснити, хто вона така. Це була різностатева пара. Вона не могла пояснити у британському посольстві, хто вона. Використала ту термінологію, що застосовується до людей, які перебувають у цивільному партнерстві в його британській версії (в нас це фактичні шлюбні відносини). І через це особа не отримала візу — вона не змогла співвіднести і провести належну аналогію між її юридичним статусом по відношенню до свого співмешканця із таким, що існує у Великій Британії.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст