Передумови для прийняття цього Закону:
Відносини з приводу збору винагороди за використання об’єктів авторського права і об’єктів суміжних прав в Україні через організації колективного управління регулюються Законом України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».
З моменту набрання чинності цим Законом 22 липня 2018 року, в Україні було проведено акредитацію організацій колективного управління в декількох сферах розширеного та обов’язкового колективного управління.
Абзацом 3 пункту 3 Розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Закону передбачено, що «через 14 місяців з дня набрання чинності цим Законом Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) оголошує конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління (ОКУ) та розпочинає прийом відповідних заяв від цих організацій, про що розміщує оголошення на своєму офіційному сайті.».
Однак акредитовані організації упродовж 3 років не були визначені. Це поставило під загрозу виконання обов’язків Україною багатостраждалою угодою про асоціацію з ЄС, Директиви 2014/26/ ЕU (щодо колективного управління авторським і суміжними правами, мультитериторіального ліцензування прав на музтвори для онлайн використання на внутрішньому ринку, втілення загальноприйнятих світових стандартів в сфері збору та виплати авторської винагороди (роялті).
Що пропонує цей Закон?
Новелою цього Закону є те, що він дає можливість ОКУ, внесених до Реєстру ОКУ, мають право тимчасово здійснювати добровільне колективне управління на підставі наданих їм правовласниками майнових прав у сфері розширеного колективного управління, шляхом укладання договору з користувачами на умовах тарифу, що визначається організацією колективного управління для таких договорів без застосування порядку встановлення тарифів, щодо творів, включених до каталогу цієї організації колективного управління, але не довше ніж 60 днів з дня публікації на офіційному веб-сайті Установи оголошення Установи про встановлення тарифу у відповідній із зазначених сфер за результатами узгодження шляхом переговорів або визначеного судом".
Закон без додаткових умов достроково припиняє повноваження комісії з акредитації ОКУ, склад якої затверджений Установою до дня набрання чинності цим Законом.
Новий склад комісії має бути сформований упродовж місяця, а упродовж двох – оголошені конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління
Критика закону:
На думку народної депутатки Буймістер Л.А. цей Закон не вирішує проблему, а навпаки нівелює досягнення. Під час голосування у другому читанні обраниця повідомила, що не можна передавати владні повноваження організаціям колективного управління, оскільки це добровільні об’єднання, які негативно сприймаються учасниками медіа групами.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.