У США Google визнали винним у порушенні антимонопольного законодавства. Це перша велика перемога федеральної влади країни у боротьбі з домінуванням великих технологій на ринку, пише Reuters.
Суд у США постановив, що Google витратив мільярди американських доларів на створення незаконної монополії, щоб стати світовою пошуковою системою за замовчуванням.
“Суд дійшов наступного висновку: Google є монополістом, і він діяв як монополіст, щоб зберегти свою монополію”, – зауважив окружний суддя США Аміт Мехта.
Він заявив, що Google заплатив $26,3 млрд лише у 2021 році, щоб його пошукова система була встановлена за замовчуванням на смартфонах і браузерах, а також щоб зберегти свою домінуючу частку на ринку. Наразі Google контролює близько 90% ринку онлайн-пошуку і 95% на смартфонах.
Водночас Alphabet заявила, що планує подати апеляцію на рішення Аміта Мехти.
“Це рішення визнає, що Google пропонує найкращу пошукову систему, але робить висновок, що нам не можна дозволити зробити її легкодоступною”, – йдеться в заяві Google.
Тим часом генеральний прокурор США Меррік Гарланд назвав рішення суду “історичною перемогою американського народу”, додавши, що “жодна компанія – незалежно від того, наскільки вона велика чи впливова – не стоїть над законом”.
Судове рішення відкриває шлях до другого процесу для визначення потенційних виправлень, можливо, включаючи розділення материнської компанії Google, Alphabet. Потенційно це змінить світовий ландшафт онлайн-реклами, в якому Google домінував протягом багатьох років.
Проте фаза “виправлення ситуації” може бути тривалою, після чого можливі апеляції. Судова тяганина може затягнутися до наступного року або навіть до 2026 року.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.