Главная Блог Новости Названо фактори впливу на валютний ринок в червні: долар буде стабильним

Названо фактори впливу на валютний ринок в червні: долар буде стабильним

03.06.2016
Просмотров : 1283

Для валютного ринку на літній період сформовані позитивні чинники, які будуть підтримувати відносну стабільність гривні, і знизять амплітуду коливань.

По-перше, очікуване надходження кредитних коштів від західних партнерів і МВФ. Кредит не тільки збільшить розмір золотовалютних резервів, і посилить валютні позиції НБУ, а й сформує імпульс для відновлення інвестицій з боку інших кредиторів. Позитивне рішення Єврогрупи щодо макрокредитної допомоги посилює загальний ефект.

По-друге, регулятор, викуповуючи валюту на міжбанку, за два місяці накопичив значний ресурс для стабілізації курсу, в разі зниження пропозиції валюти або нетривалого спекулятивного сплеску. По-третє, запланована приватизація формує базу для заведення валюти з метою участі в конкурсах. Найбільш вагомою з точки зору надходжень буде приватизація ОПЗ, для якого встановлена стартова ціна 13,2 млрд. грн. По-четверте, літній період, що починається, традиційно є спокійним через початок відпусток і скорочення ділової активності, тому також можна очікувати скорочення попиту на готівковому ринку. У той же час, у разі залучення ФГВФО додаткових 10 млрд. гривень для виплат по депозитах виведених з ринку банків, і їх активного проникнення на готівковий ринок, не можна виключати сплески попиту на валютному ринку.

Вспомните новость: Глава НБУ Гонтарева перечислила экономические катастрофы, которые "взвинтили" курс доллара в Украине

«Головними джерелами надходження валюти в країну залишаться гірничо-металургійний комплекс і машинобудівний сектор. Проте, конкуренція на світових ринках зростає, що вимагає додаткових стимулів для експортерів, і утримання курсу вище позначки 25 грн за долар є одним з таких стимулів», – зазначає Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Факторами впливу на валютний ринок в червні будуть виступати новини щодо відновлення кредитування МВФ, більш чіткі орієнтири щодо пом’якшення валютних обмежень з боку НБУ, перспективам врожаю, тенденції на світових сировинних ринках.

Згадайте новину: НАБУ розслідує, як Нацбанк Кубіва та Гонтарєвої по-змовницькі рефінансував банки на 12 мільярдів

Курс безготівкового і готівкового долара США в червні в базовому сценарії може скласти 24,7-26 грн, з імовірним переважанням знаходження поблизу позначки 25,1 грн за долар.

На даному етапі, негативний сценарій, який може зрушити курс вище цих очікувань, виглядає малоймовірно. Лише явні форс-мажорні події глобального масштабу, такі як крах сировинних ринків або широкомасштабні бойові дії на Донбасі, можуть змістити базовий прогноз.

Джерело: Finance.UA

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст