Главная Блог Новости Названо дві умови запуску вільного ринку сільськогосподарської землі

Названо дві умови запуску вільного ринку сільськогосподарської землі

17.05.2018
Просмотров : 1247

Перш ніж запускати вільний ринок земель в Україні, потрібно забезпечити власникам цих земель виконання двох умов. Про це повідомив народний депутат, член депутатської фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко на V Міжнародній конференції аграрних інвесторів, повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

За оцінками народного депутата, на сьогодні розпайовано 27 млн га с/г земель, тобто 71% перебуває у власності людей. Водночас державі належить 10 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Іван Мірошніченко наголошує, що для запуску ринку землі власник паю, виробник та орендатор потребують двох важливих речей:

Перша – власник паю, виробник та орендатор мають отримати конкурентний доступ до фінансів.

Кожен, хто орендує землю через іпотечне фінансування, зможе викупити землю, заплативши 10-20% і взяти достроковий дешевий кредит. Все одно люди платять оренду за паї, вартість кредиту буде такою ж, проте в такому разу вони знатимуть що земля буде їхньою», – розповідає депутат.

Друга – альтернатива вибору щодо паю: продати чи побудувати з його допомогою власний бізнес.

Згадайте новину: Кому разрешат покупать землю, и почему это важно

«Власник паю може не лише продати землю, а й побудувати на ній свій бізнес. Для створення сімейних ферм потрібно закласти економічний механізм. Пайовикам повинні дати дешевий довгостроковий кредит і проект, у якому вони будуть конкурентоспроможними», – каже він.

За словами народного депутата, коли б не відкрили земельний ринок, цьому повинно передувати прийняття низки законопроектів, які виконають ці дві умови.

Підтримка в доступі до фінансів та створенні сімейного фермерського бізнесу повинні голосуватися в один день одним пакетом, але мають бути розведені в часі. В українського власника повинен бути пріоритет перед іноземними інвесторами, щоб була ліквідність, конкурентоспроможність та подорожчання фермерських земель», – запевняє Мірошніченко.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст