Главная Блог Новости На ринок праці закинули зарплатні приманки або "а на какую зарплату Вы рассчитываете"

На ринок праці закинули зарплатні приманки або "а на какую зарплату Вы рассчитываете"

24.01.2023
Просмотров : 1593
Роботодавці часто ставлять завищені зарплати у вакансіях, аби зацікавити того, хто шукає роботу. Пошукачам варто уважно ознайомлюватись з оголошеннями — уточнювати у роботодавця, з чого складається зарплата та як вона нараховується.
Про це кажуть експерти Work.ua.
«У змаганні за увагу шукачів деякі роботодавці вдаються до мудрощів. Зокрема, вказують у вакансіях широкий діапазон зарплат, наприклад, від 10 000 до 200 000 грн. Пояснюють вони це тим, що у співробітника буде гарантована ставка та змінна частина, що залежатиме від працівника та виторгу, який він принесе бізнесу», — сказано в повідомленні.
Зарплати з п’ятьма нулями зазвичай вказують у вакансіях менеджерів з продажу, менеджерів по роботі з клієнтами, рієлторів, медіабаєрів. Та у більшості випадків для пересічного працівника такий дохід недосяжний. Тож цей прийом формує завищені очікування і, як результат, розчарування шукача та роботодавця, від якого йде незадоволений співробітник.
Єдина мета таких маневрів — охоплення більшої кількості шукачів: що вища зарплата, то вище вакансія підіймається в результатах пошуку, то більше людей потрапляють у воронку найму.
Варто зауважити, що це не вакансії від шахраїв, а від реальних роботодавців, які просто вказують рекордну зарплату найкращого співробітника і таким чином намагаються привернути до себе більше уваги.

На які вакансії треба дивитись прискіпливіше

Експерти дослідили питання та визначили, що діапазон зарплати у рамках однієї вакансії може становити х3. Тобто у вакансії, де мінімальна ставка 15 000 грн, максимальна зарплата може бути 45 000 грн. Вакансії, в яких діапазон ширше, ніж х3, варто піддавати критичному аналізу. Разом з тим можуть бути винятки. Наприклад, у вакансіях викладачів англійської, де зарплата залежить від відпрацьованих годин, діапазон може бути від 2 500 до 15 000 грн.

Через вказування завищених діапазонів зарплат Work.ua відмовив у публікації понад 1 300 вакансій та закликав учасників ринку праці поважати одне одного: роботодавців — вказувати досяжні зарплати й дотримуватись принципів чесного найму, а шукачів — уважно розглядати вакансії в інтернеті та не соромитись запитувати у роботодавця:

  • з чого складається зарплата;
  • за яких умов вона нараховується;
  • що потрібно зробити, щоб її отримати.

Середня зарплата

Нагадаємо, середня зарплата по Україні складає 15 000 грн. Але окрім цього середнього показника, варто детальніше дивитися на ситуацію з діапазоном, зважаючи на ту чи іншу спеціальність та регіон.

Також важливу роль відіграє попит у кожному з сегментів. Наприклад, середня заробітна плата у продавця-консультанта складає 12 000 грн, але приблизно у 20% пропозицій — більше ніж 16 000 грн.

Десятка посад за популярністю та середня зарплата:

  1. Продавець-консультант — 12 000 грн.
  2. Менеджер з продажу — 20 000 грн.
  3. Водій — 22 000 грн.
  4. Кухар — 14 000 грн.
  5. Адміністратор — 13 500 грн.
  6. Бухгалтер — 15 500 грн.
  7. Касир — 11 900 грн.
  8. Менеджер по роботі з клієнтами — 17 500 грн.
  9. Офіс-менеджер — 14 000 грн.
  10. Торговий представник — 21 000 грн.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст