Главная Блог Новости На Харківщині суд виправдав держвиконавця від $500 хабара

На Харківщині суд виправдав держвиконавця від $500 хабара

07.12.2018
Просмотров : 1625

Суд вирішив, що вина не підтверджена належними та допустимими доказами.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 листопада.

Обвинувачений працював держвиконавцем Дергачівського районного управління юстиції в Харківській області.

У січні 2013 року до нього звернулась жінка з приводу про зняття з розшуку та передачі на відповідальне зберігання належного її чоловікові автомобіля Volkswagen Transporter.

Держвиконавець начебто сказав громадянці дати йому 500 доларів хабара, простягнув згорнутий листок паперу, наказавши покласти гроші всередину.

Чоловік в суді вину заперечував, говорив, що діяв виключно в межах виконавчого провадження, пов’язаного зі стягненням заборгованості по кредитному договору, а дії громадянки щодо хабара мали провокаційний характер.

Згадайте новину: Суд виправдав двох податківців, побачивши провокацію хабаря

Заявниця повідомила, що у 2008 році взяла кредит у банку на 10 тис. доларів. Поручителем став її цивільний чоловік. Пізніше за договором утворилася заборгованість у суд ухвалив стягнути гроші або майно. Було відкрито кримінальне провадження. Її чоловікові, який поручався за кредит, належали автомобілі ВАЗ 2110 і Фольксваген Транспортер, які потім були продані за генеральними дорученнями, але не переоформлені на нових власників. Жінці стало відомо, що новий власник ВАЗ 2110 нібито дав судовому виконавцю 500 доларів хабара за повернення машини. Вона пішла до цього ж держвиконавця і переконувала припинити пошук майна, тому що вона має намір погасити кредит. А той відповів, що припинить провадження тільки, коли отримає письмове повідомлення з банку і сказав, що йому відомо що у власності чоловіка є Фольксваген Транспортер, який так само буде знайдено і поставлено на штрафмайданчик. Громадянка начебто знаючи про отримання цим держвиконавцем хабара вирішила, що він знову натякає на передачу грошей. Наступного разу вона прийшла з диктофоном і в ході бесіди, вона запитала, що потрібно для зняття арешту з авто. Держвиконавець нібито взяв маленький аркуш паперу і написав на цифру 500. Вона запитала, чи ця сума в доларах, на що той відповів, що так. Після цього громадянка звернулась до поліції.

29 січня 2013 року вона прийшла з чоловіком, який купив автомобіль Фольксваген. Після огляду зазначеного автомобілю та підписання акту про передачу автомобіля на відповідальне зберігання її попросили одну залишитись в кабінеті для вирішення питання. Далі держвиконавець начебто зігнув аркуш паперу і вказав жестом покласти туди гроші, після чого поклав згорток в сіру папку та попросив почекати в коридорі 10 хвилин. Через 5 хвилин в кабінет зайшли працівники поліції.

Однак новий власник ВАЗ 2110 в суді сказав, що про отримання держвиконавцем хабара за зняття арешту з придбаного ним автомобіля йому нічого не відомо. Низка свідків з числа понятих до суду не з’явилися, працівники поліції не змогли здійснити їх привід, оскільки за заявленими адресами вони не проживали.

Суд встановив, що обвинувачення будується виключно на поясненнях свідка-заявника, проте іншими доказами та матеріалами справи не підтверджується.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст