Міністр юстиції України Петренко П. Д. повідомив громадськість про подання позову до Окружного адміністративного суду м. Києва з вимогою заборони Комуністичної партії України. Право суду на заборону діяльності політичної партії в Україні передбачено ст. 5 ЗУ «Про політичні партії в Україні», де наведено вичерпний перелік підстав для такої заборони. Такий же самий перелік підстав заборони діяльності політичних партій наведений також і в ст. 37 Конституції України. Зокрема діяльність політичних партій забороняється, якщо її програмні цілі або дії спрямовані на: ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, підрив безпеки держави, незаконне захоплення державної влади, пропаганда війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі, посягання на права та свободи людини, посягання на здоров’я населення.
Коментуючи подання позову Петренко П. Д. заявив наступним чином: "Мова йде про підтримку сепаратистів на сході України, підтримку військової агресії та захоплення Криму Російською Федерацією, заклики до зміни територіальної цілісності та конституційного ладу України, організацію та проведення сепаратистських мітингів, фінансування та забезпечення матеріально-технічною базою, зокрема зброєю, терористичних організацій, підтримку псевдо референдумів та фейкових республік на сході України».
Міністр юстиції також повідомив, що разом з позовом подано чималий матеріал (на 129 аркушах та відео матеріали), який містить докази надані Мінюсту правоохоронними органами, СБУ та Генеральною прокуратурою України порушення Комуністичною партією України закону України «Про політичні партії в Україні»
В медійному просторі поки що не з’явилося оцінок перспектив заборони КПУ судом від відомих правозахисників та політологів. Неможливо також визначити строки всього судового процесу, а тому і участь або не участь КПУ у наступних парламентських виборах, які можуть бути достроковими.
Необхідно згадати, що у новітній історії України КПУ намагалися заборонити не раз, як і за рішенням суду, так і за рішенням Верховної Ради України, про що реєструвалися відповідні проекти закону. Епохальним був Указ Президії Верховної Ради України від 26 серпня 1991 року «Про тимчасове припинення діяльності Компартії України», а 30 серпня — указ «Про заборону діяльності Компартії України». Проте пізніше Конституційний суд України у рішенні від 27 грудня 2001р. № 20-рп/2001 прийшов до висновку, «що Комуністична партія України, яка була зареєстрована 22 липня 1991 року саме як об'єднання громадян, не є правонаступником КПРС і Компартії України у складі КПРС», тим самим знявши питання про заборону КПУ на роки.
Сьогодні в світлі анексії Криму та терористичної діяльності сепаратистів у Луганській та Донецькій областях України питання про заборону партій, дії який направлені на порушення суверенітету і територіальної цілісності України та підрив безпеки держави, актуальне як ніколи! Проте і це питання повинно бути вирішене тільки при наявності очевидних усім доказів антиукраїнської діяльності таких політичних партій.
Слід також додати, що за позовами Мінюсту України в Україні вже заборонені партії «Русский блок» та «Русское единство.»
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.