Українці будуть отримувати мікрокредити за новими правилами. Тепер до мікрокредитів відносяться позики розміром до однієї мінімальної зарплати (до 5 тис. грн) і терміном до одного місяця.
Про основні новації нового закону про споживче кредитування нам розповіла юристка ЮК Legal House Христина Мицяк.
За її словами, головною "революційною зміною" Закону (проекту № 1109) "Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій" (надалі – Закон) стало розповсюдження дії ЗУ "Про споживче кредитування" на регулювання мікрокредитів (кредити терміном до одного місяця та кредити, розмір яких не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати).
Згадайте новину: За валютними іпотечними кредитами поки що можна не платити!
До прийняття цього Закону, споживачі мікрокредитів фактично були позбавлені всіх гарантій та механізмів захисту ЗУ "Про споживче кредитування", що призвело до значних зловживань з боку небанківських фінансових установ, які такі кредити надають.
Так, при оформленні мікрокредиту від потенційного позичальника приховують ключову фінансову інформацію щодо ставок.
"Сервіси мікрокредитування вказують лише денну ставку, яка становить 2-3%, а річну приховують. В свою чергу річна досягає 730–1095%! В результаті більшість населення, керуючись бажанням швидко отримати кошти, навіть не усвідомлює масштаби катастрофи. Окремо за прострочення надавачі мікрокредитів нараховують відсотки (пеню), додають штрафи. В результаті загальна сума до сплати є непідйомною і позичальники потрапляють у боргову яму", – каже Христина Мицяк.
Окремою недосконалістю була відсутність централізованої бази кредитів та кредитних історій, яка дозволяла взяти споживачу необмежену кількість «швидких» кредитів, які в майбутньому не зможе повернути.
Згадайте новину: Украинцев освободили не от всех платежей по просроченным кредитам. За что в итоге придется заплатить после карантина
Основні зміни Закону:
Згадайте новину: Кредит не дороже 200% и "этический кодекс" для коллекторов: как новые правила НБУ повлияют на украинцев
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.