Главная Блог Новости Як отримати субсидію та кому можуть відмовити - чи вдасться зекономити

Як отримати субсидію та кому можуть відмовити - чи вдасться зекономити

12.12.2024
Просмотров : 106

В Україні сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують 15% доходу, мають право на отримання субсидій. Однак через низку чинних обмежень крізь сито відбору на отримання субсидій проходить дедалі менше людей. Передача функцій із призначення та виплати субсидій Пенсійному фонду лише ускладнила процес.

У бюджеті Пенсійного Фонду на 2023 рік передбачено 37,9 млрд гривень на виплату житлових субсидій і пільг. У головному кошторисі на 2022 рік на це було передбачено 38,4 млрд грн, а в держбюджеті-2021 — 47 млрд грн.

Кількість одержувачів теж знижується. "Кількість домогосподарств, які отримують субсидії та сума коштів, які виділяє держава на субсидії, має тенденцію до скорочення. Якщо у 2018 році субсидії отримували 3,9 млн домогосподарств на загальну суму 43,1 млрд грн, то у 2023-му лише 1,7 млн домогосподарств на загальну суму 24,4 млрд грн", — каже кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

Із травня 2021 року субсидію виплачують у грошовій формі, тобто готівкою. Нині українські сім’ї в середньому отримують 1700-1800 грн на місяць.

Згадайте новину: Якими будуть граничні розміри доходів «єдинників» І-ІІІ груп у 2025 році?

Допомога нужденним: хто має право на субсидії?

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги перевищує визначений для них обов’язковий платіж. Цей обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної родини за формулою та залежить виключно від доходів конкретної сім’ї.

Як визначити обов'язковий платіж:

  • обчислити середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
  • цей дохід поділити на кількість членів домогосподарства;
  • дохід на одну особу поділити на місячний розмір прожиткового мінімуму на одного, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (у 2023 році — 2 589 грн);
  • отриманий результат поділити на 2, а потім помножити на 15%.

Онлайн чи офлайн: як сьогодні можна оформити субсидію

Щоб оформити субсидію, громадянам потрібно звернутися із заявою про призначення та надання житлових субсидій і декларацією:

  • особисто до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або до центру надання адміністративних послуг;
  • дистанційно через портал "Дія";
  • дистанційно (вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або мобільний застосунок ПФУ) чи особисто до сервісного центру ПФУ незалежно від місця проживання.

Окрім заяви й декларації, додатково можуть також попросити надати:

  • договір найму (оренди) житла;
  • довідку про доходи (у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, ПФУ);
  • довідку ВПО;
  • інші документи, необхідні для розгляду питання по суті, наприклад, документи, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні; довідку про оплату ЖКП за іншою адресою тощо).

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст