Главная Блог Новости Коригувальник із Вінниці допомагав ворогу «не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя» - 15 років позбавлення волі

Коригувальник із Вінниці допомагав ворогу «не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя» - 15 років позбавлення волі

27.11.2023
Просмотров : 1395

Вінницький міський суд Вінницької області визнав громадяина винним у державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 20 листопада.

Навесні 2023 року, листуючись у Telegram, обвинувачений взяв на себе обовʼязок збирати і передавати відомості щодло підрозділів і техніки Збройних сил України, а також обʼєктів критичної та цивільної інфраструктури міста Вінниці.

Переписка велась російською мовою, співрозмовники вітали один одного з «днем великої перемоги — 9 травня», спілкувалися про «переміщення нацистів». Незнайомець надав обвинуваченому доручення проконтролювати переміщення військової техніки в районі «45 заводу» у Вінниці. Крім того, виконавець отримав інструкції: видаляти повідомлення, користуватись ще одним телефоном, робити фотографії тримаючи руки при собі, фото надсилати не одразу, а із плином часу, а після надсилання одразу видаляти. У листуванні згадується і про грошовому винагороду в криптовалюті, але обвинувачений зазначає, що робить усе це не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя.

У період із 25 травня по 10 червня чоловік виконував усі поставлені завдання, фотографував вʼїзди та виїзди із території заводу, усі патрулі, писав скільки військових машин та техніки заїхало чи виїхало та о котрій годині, скидав скріни карт із позначками. За допомогою спеціального програмного забезпечення він зʼясовував, які WiFi-мережі працюють у районі заводу «Форт» МВС України.

10 червня зловмисник вкотре надіслав інформацію, що біля ДП «45 експериментальний механічний завод» є військові патрулі, бойова броньована машина, дві вантажіки, а також провів сканування точок доступу до WiFi. Але був затриманий на вулиці під час скоєння злочину.

Обвинувачений факту листування не заперечував, але переконував суд, що робив це виключно, що б зрозуміти ким насправді є його співрозмовник і потім здати його правоохоронним органам. Чоловік нібито вважав, що насправді з ним переписується не співробітник ФСБ РФ, а хтось із України.

Втім суд вирішив, що така версія не знайшла свого підтвердження. Обвинувачений говорив, що надсилав застарілі карти і дані, які є загальнодоступними. Однак при дослідженні застосунку Google Maps встановлено, що всі скріни із картами, які надсилав обвинувачений, є достовірні та актуальні по цей час.

Інформація про точне розташування обʼєктів критичної інфраструктури та військових об`єктів міста Вінниці, режим їх роботи, режим охорони, місця контрольно-пропускних пунктів та ін. у мережі Інтернет відсутня, а тому ці відомості не є загальнодоступними.

У переписці незнайомець повідомляє обвинуваченого, що найближчої ночі під ранок на територію України в сторону Вінниці планується запуск «Герані», щоб шукати ППО.

За даними командування Повітряних сил України, вночі 28 травня 2023 року на території України оголошувалась повітряна тривога. Ворог атакував Україну іранськими ударними дронами Shahed-136/13, БпЛА-«Герань-2». Обстріл був рекордним із початку війни, дійсно були запущені саме БпЛА-«Герань-2», що не є характерним, і більшість із них були знищені у зоні командування «Центр», куди і відноситься місто Вінниця.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст