Главная Блог Новости Кому дістанеться квартира, право власності на яку людина за життя не встигла зареєструвати

Кому дістанеться квартира, право власності на яку людина за життя не встигла зареєструвати

06.06.2017
Просмотров : 12624

Життя складне й непередбачуване. Інколи від нас ідуть в інший світ близькі та рідні. Часто це трапляється неочікувано. Підготуватися до таких моментів неможливо. Тоді більшість людей не може думати ні про що. Особливо про юридичні тонкощі, які необхідно владнати після смерті людини. Тож що робити, якщо спадкодавець оформлював право власності, наприклад, на будинок, але раптово помер? Можливо, комусь скажуть, що все втрачено, але це не так.

Звертатися по оформлення спадщини потрібно протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. «Право власності за померлим спадкодавцем реєструють на підставі заяви спадкоємця. Для цього необхідно подати документи, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухомість, — каже заступник міністра юстиції Павло Мороз. — Ще необхідно подати витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної справи і документ, що містить відомості про склад спадкоємців.

Користуйтесь консультацією: Легкий спосіб оформлення документів на право власності на будинок в селі

Обмежені терміни

Останній має видати нотаріус чи уповноважена на це посадова особа органу місцевого самоврядування, яка завела відповідну спадкову справу. Реєстратор вносить до Державного реєстру прав відомості про спадкодавця з обов’язковим зазначенням відомостей про смерть такої людини».

Якщо є кілька об’єктів нерухомості, розташованих на різних територіях — приміром, в АР Крим, місті Києві тощо, то права реєструють у в межах однієї з територій, обраних заявником. Необхідно знати, хто саме може проводити реєстрацію. Це робить за заявкою державний реєстратор у ме­жах області, де розташоване майно. Але варто наголосити, що реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомістю, об’єктом незавершеного будівництва проводить лише той нотаріус, який оформляв документи попередньому власникові. З огляду на розташування нерухомого майна зареєструвати право власності за померлою людиною може нотаріус, який відкрив спадкову справу. Для спадкоємця такий варіант буде найзручнішим.

Але в житті трапляється різне. Після смерті людини може з’ясуватися, що в неї кілька спадкоємців і один без згоди другого відкриває спадкову справу. Але цей другий хоче змінити нотаріуса для оформлення права власності. Що ж робити в цьому разі?

Користуйтесь консультацією: ЯК ОТРИМАТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА БУДИНОК В СЕЛІ?

Павло Мороз каже, що спадкову справу заводять за місцем відкриття спадщини на підставі поданої першої заяви про її прийняття. «Під час заведення спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність справи, договору, заповіту. Спадкові справи, відкриті з порушенням вимог Цивільного кодексу, слід передати за належністю нотаріусу, до компетенції якого входить їхнє ведення, — наголошує Павло Мороз. — Аналогічні дії й під час встановлення одночасного відкриття кількох спадкових справ».

Якщо ж один із спадкоємців забажає оформлювати спадщину в іншого нотаріуса, то в нього нічого не вийде, бо чинне законодавство не передбачає передачі спадкової справи від одного нотаріуса до іншого.

Першочергові претенденти

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст