Главная Блог Новости Касетний скандал: в Україні арештовують майно майора Мельниченка, суд дав дозвіл на його затримання

Касетний скандал: в Україні арештовують майно майора Мельниченка, суд дав дозвіл на його затримання

18.09.2018
Просмотров : 2034

Печерський суд за клопотанням прокурора ГПУ арештував нерухомість і банківські рахунки екс-майора Управління державної охорони України Миколи Мельниченка. Також суд дав дозвіл на його затримання. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на матеріали суду.

Мельниченко фігурує у провадженні № 42015000000001762 за підозрою у вчиненні державної зради у формі шпигунства, розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 328, ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 209 КК. Справа відкрита 19 серпня 2015 року.

Встановлено, що Мельниченко як старший офіцер безпеки відділення оперативно-технічних оглядів оперативно-технічного відділу УДО, в період з лютого до вересня 2000 року, будучи службовою особою, відповідальною за проведення оперативно-технічних оглядів в особливо-режимному приміщенні – службовому кабінеті Президента України, діючи умисно на шкоду національній безпеці України у сфері зовнішніх відносин, з корисливих мотивів, умисно зібрав з метою передачі відомості, що становлять державну таємницю, які містилися в записах розмов між президентом Кучмою та вищими посадовими особами і політичними діячами держави, після чого у 2002-2004 роках передав їх представникам іноземних організацій за відповідну грошову винагороду, яку в подальшому легалізував шляхом придбання об’єктів нерухомості, транспортних засобів та іншого майна, як на території Сполучених штатів Америки так і на території України.

Відомо, що у вересні 2006 року і січні 2013 Мельниченко купив в Україні дві квартири, а у жовтні 2013 житловий будинок та дві земельні ділянки.

Так, один свідок підтвердив отримання Мельниченком зі Сполучених Штатів Америки близько двох мільйонів доларів. Вказані кошти майор начебто зберігав у сейфі власного офісу за адресою: м. Київ, вул. Ірининська, 5/24, який постійно відвідували його довірені особи, серед яких і сам свідок.

Згадайте новину: Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемет: 90 відсотків претензій податкової до бізнесу неправомірні

Так, зі слів свідка, у 2006-2013 рр. була придбана квартира, відповідно до письмового договору доручення, за кошти понад 800 тис. доларів. У січні 2013 була куплена квартира на ім’я батька Мельниченка та у подальшому переоформлена на директора ТОВ «Українські інтернет технології», компанія якого афілійовано належала Мельниченку.

Дві земельні ділянки та житловий будинок з метою маскування незаконного походження коштів оформлено на кума та довірену особу Мельниченка.

Попередні домовленості щодо продажу квартири узгоджувались особисто з ОСОБА_2 та його адвокатом ОСОБА_11 Відразу після продажу квартири у ній проведено капітальний ремонт та у подальшому відкрито офіс інтернет – компанії ТОВ «Українські інтернет технології».

25.11.2016 винесено постанову про оголошення підозрюваного Мельниченка в розшук, здійснення якого доручено оперативним працівникам Служби безпеки України.

22.02.2017 підготовлено запит про міжнародну правову допомогу до відділу міжнародних справ кримінально-правового управління Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки щодо встановлення місцезнаходження майора та проведення з ним слідчих та процесуальних дій.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст