Главная Блог Новости Касаційні фільтри, підсудність, відводи, забезпечення позову: зміни до ГПК від Президента Зеленського

Касаційні фільтри, підсудність, відводи, забезпечення позову: зміни до ГПК від Президента Зеленського

28.10.2019
Просмотров : 4086

Що законопроект Президента Володимира Зеленського змінить у Господарському процесуальному кодексі, пише sud.ua

На сайті парламенту 28 жовтня опубліковано текст проекту закону «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку» №2314 від 25.10.2019 авторства Президента Володимира Зеленського.

ЗМІНИ ДО ГПК

Щодо підсудності спорів з владою

Господарський суд міста Києва розглядатиме спори, у яких відповідачем є Кабмін, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада АРК або Рада міністрів АРК, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, незалежно від наявності інших визначених ст. 30 ГПК підстав для виключної підсудності такого спору іншому господарському суду (зміни до ч. 5 ст. 30 ГПК).

Щодо відводів

Наступна зміна містилася в Концепції внесення змін до Господарського процесуального кодексу, над якою працювала робоча група Комісії з питань правової реформи при Президенті. Зокрема, на думку авторів концепції, потребує удосконалення та більш чіткого процесуального закріплення питання щодо відводів задля процесуальної економії часу та попередження зловживання правами з боку учасників, зокрема, затягування розгляду справи.

Так, згідно зі змінами до ч. 3 ст. 39 ГПК:

Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, і заява про такий відвід надійшла на розгляд суду за 3 дні (або раніше) до наступного судового засідання, то вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 ГПК. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Якщо заява про відвід судді надійшла на розгляд суду пізніше ніж за 3 дні до наступного судового засідання, то така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Згадайте новину: Спори щодо оскарження рішень Антимонопольного комітету, пов’язаних із захистом економічної конкуренції, розглядаються за правилами ГПК України

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст