Якщо винуватець ДТП зник з місця події, це не означає, що шансів на відшкодування збитків немає. Хто у таких випадках відшкодовує збитки - МТСБУ чи страхова, в якій терміни і які документи слід подати, та чи враховується матеріальна шкода?
Відповіді на ці питання підготувала адвокат, секретар комітету НААУ з питань цивільного права і процесу Вікторія Шкварко.
Дорожньо-транспортна пригода – подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Зважаючи на кількість автомобілів на дорозі дедалі зрозумілішим стає, що навіть досвідчені водії стають учасниками ДТП. Та попри всю досвідченість і
витримку, ДТП викликає стрес та ряд негативним емоцій. Вгамувати такі емоції дає розуміння, що в кожного водія є поліс страхування, що сприяє отриманню відшкодування завданої шкоди.
Користуйтеся консультацією: Що робити постраждалому при ДТП по полісу автоцивілки?
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 7 закону «Про страхування» страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів є обов’язковим.
Згідно із статтею 5 вказаного закону об’єктом обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров’ю, майну потерпілих унаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.
Якщо учасниками ДТП є водії, що «дружать» з принципом добросовісності – це добре, але що робити, якщо ні?
Так вже склалося, що трапляються випадки, коли
винуватець в ДТП зникає з місця події. Як вже зазначалось ДТП і так не та подія, з якою хочеться зіштовхуватись у житті, але від цього ніхто «не застрахований». Найголовніше в будь-якій ситуації – не розгубитися та діяти злагоджено задля отримання потрібного для вас результату у випадку ДТП – отримання страхового відшкодування. Для такого відшкодування є всі передумови, якщо у вас наявний діючий поліс ОСЦПВ.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.