Главная Блог Новости Хто де і як може перевіряти військово-обліковий документ

Хто де і як може перевіряти військово-обліковий документ

30.06.2024
Просмотров : 842

На час дії воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ в електронній або паперовій формі разом з документом, що посвідчує особу. Перевірити документ можуть не тільки працівники ТЦК та СП, але й поліцейські та прикордонники.

Про те, які бувають види військово-облікових документів, хто де і як може їх перевіряти

Зміст

  • Види військово-облікових документів
  • Хто та де може перевіряти
  • Процес перевірки документа

Види військово-облікових документів

Для різних категорій громадян існують відповідні військово-облікові документи. Серед них:

  • посвідчення про приписку до призовної дільниці - для призовників;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення - для військовозобов’язаних;
  • військовий квиток - для резервістів.

Крім того, нещодавно для громадян з'явилася можливість отримати електронний військово-обліковий документ. Він має таку саму юридичну силу, як і в паперовій формі, за наявності QR-коду та має термін дії 1 рік з моменту формування. Його можна роздрукувати самостійно, за допомогою застосунку Резерв+, або ж звернутися до ЦНАПу чи ТЦК.

Згадайте новину: Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

Хто де і як може перевіряти

Відповідно до законів України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про правовий режим військового стану" громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що засвідчує особу, та пред'являти представляти його на вимогу:

  • уповноваженого представника ТЦК та СП;
  • поліцейського;
  • представника Державної прикордонної служби України (у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та у пунктах пропуску через державний кордон).

Перевірка документа уповноваженими особами може здійснюватися: за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах).

Згадайте новину: Ні до, ні після 16 липня: кому точно не потрібно оновлювати дані в ТЦК

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст