Главная Блог Новости Холодницький - борець з корупцією з доганою за плечима

Холодницький - борець з корупцією з доганою за плечима

28.07.2018
Просмотров : 1602

Керівник САП Назар Холодницький відбувся доганою з боку Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. За що ж прагнув звільнити його з посади глава НАБУ та на що чекати далі, розповідає dw.com.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) у четвер, 26 липня, ухвалила рішення про висловлення догани керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назару Холодницькому. Члени комісії визнали, що Холодницький вчинив дисциплінарний проступок і заслуговує на догану, але не може бути звільнений з посади згідно з законодавством.

Рішення КДКП пролунало всупереч позиції директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника, який у своїй скарзі до КДПК наполягав на звільненні Холодницького з посади. Він, як і інший скаржник - генпрокурор України Юрій Луценко - закидали Холодницькому доведені "злиття" інформації про заплановані обшуки НАБУ, тиск на підлеглих прокурорів, а також на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень, підбурювання Холодницьким свідка до надання неправдивих свідчень.

Під час засідання комісії прокурорів Ситник, зокрема, попереджав, що саме лише висловлення догани стане демотивуючим фактором для детективів, які проводять розслідування, а також посилом для антикорупційних прокурорів. Мовляв, "роби що хочеш, у найгіршому разі буде догана", застерігав керівник НАБУ. Тож після оголошення рішення членів КДКП Ситник заявив, що має намір його оскаржити.

Наслідком сьогоднішнього рішення КДКП щодо Холодницького стане збереження наявного на сьогодні конфлікту між керівнитцвом НАБУ та САП з подальшим блокуванням резонансних справ з боку САП. У цьому переконаний експерт Центру політико-правових реформ Дмитро Калмиков, про що він заявив у коментарі DW. "Не було політичної волі з боку КДКП щодо усунення Холодницького з посади, адже комісія назвала помилки керівника САП "тяжкими", і теоретично могла визнати діяльність Холодницького несумісною з зайнятою посадою. Але цього не відбулося", - зазначив експерт.

Вспомните новость: Суд скасував понад 7 млрд грн штрафу Коболєву

Хто такий Холодницький?

Назар Холодницький закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка з відзнакою у 2006 році та почав роботу в органах прокуратури Київської області. У грудні 2014 року Холодницького призначили першим заступником прокурора Автономної Республіки Крим, яку після анексії Криму Росією перенесли до Києва. У листопаді 2015 року 30-річний Холодницький переміг у конкурсі на посаду заступника генпрокурора і керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Очоливши САП, Холодницький став запевняти у своїй чесності. В якості доказу незаплямованого хабарями сумління він показав журналістам свою квартиру у Вишневому. У перші місяці роботи САП Холодницький визнавав, що його відомство не відчуває жодного тиску.

Протистояння з НАБУ

5 серпня 2016 року оперативники Генпрокуратури прибули до будівлі НАБУ з наміром провести обшук. Згодом НАБУ звинувачувало прокуратуру в незаконному утриманні своїх детективів. Міжвідомчий конфлікт набув розголосу на всю Україну. Утім, у своїх інтерв'ю DW глава НАБУ Артем Ситник і сам Холодницький або уникали прямої відповіді, або заперечували наявність конфлікту. Навіть навпаки: обидва наголошували, що на рівні детективів і прокурорів співпраця відомств триває.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст