Після неприйняття відставки Арсенія Яценюка Верховна Рада України все ж таки спромоглася виконати вже одну з останніх його умов і ухвалила так званий закон про реформування ГТС України.
Стратегічно важливий для України закон представляв у ВРУ сам прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, який запевнив народних депутатів, що більшість їх поправок внесених після невдалих спроб ухвалення цього закону враховано. Всього 227 народних обранців (з мінімально необхідних 226) проголосували за цей закон.
Закон передбачає, що Єдина газотранспортна система України залишається повністю у державній власності, проте управління ГТС буде здійснюватись оператором – комерційним суб’єктом господарювання, який визначається профільним центральним органом виконавчої влади за згодою ВРУ. Важливо, що засновниками (акціонерами) оператора може бути лише Україна через державні підприємства (наприклад ПАТ НАК «Нафтогаз України») та юридичні особи, що належать та контролюються резидентами держав членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки чи Енергетичного Співтовариства і є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу. При цьому слід підкреслити, що частка України в операторі повинна бути не менше 51 відсотка статутного капіталу, тобто абсолютна більшість голосів для прийняття рішень. Визначення компанії – нерезидента у статутному капіталі оператора ГТС відбувається шляхом конкурсу на затверджених Кабінетом Міністрів України умовах. Результати конкурсу затверджує ВРУ за поданням КМ України. Засновник або власник підприємства, на яке покладено функції оператора Єдиної газотранспортної системи, повинен мати не менш як п’ятирічний досвід управління газотранспортною системою на американському чи європейському ринку.
Таким чином, статті закону унеможливлюють входження в статутний капітал майбутнього оператора ГТС України будь-яких російських компаній та зменшує ризик входження інших компаній лояльних до російської газової політики.
Згадайте новину: Коаліції у Верховній Раді України нема, проте уряд Арсенія Яценюка залишається працювати.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.