6 березня 2019 року увійде в історію світового суддівства як дата, коли Україна зафіксувала рекорд зі створення одночасно двох найвищих судових інстанцій – Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.
Саме у цей день найбільша в світі кадрова агенція для судових органів – Вища кваліфікаційна комісія суддів України – ухвалила доленосні рішення для 78 та 39 кандидатів, які більше 200 днів доводили всій країні, що гідні кардинально змінити своє життя заради верховенства права.
Україна завершила кадрове формування Верховного Суду, який вже рік демонструє нову якість правосуддя. Другий конкурс відбувся ще динамічніше і так само публічно, як перший, хоча й менш цікаво для ЗМІ – до нового і хорошого звикають швидко.
Втім, цей конкурс був ще більш цікавим для правників, які намагались скористатись другим шансом, який надала держава суддям, адвокатам та науковцям для кар'єрного стрибка.
У 2018 році за місце у Верховному Суді починали змагатись 8,4 кандидатів проти 7 кандидатів у 2016 році.
Дуже добре пам'ятаю перші струмки розпачу навколо конкурсу у вересні, коли мало хто крім нас вірив, що попри колючу критику Комісії і сміливців з першого конкурсу, на другий підуть ще більше правників.
566 юристів розпочали кваліфікаційне оцінювання, 189 успішно його пройшли. Без перебільшення скажу, що жодна інша державна посада не виборюється в Україні так складно і публічно, як суддівська – за участі Комісії, спеціальних органів, психологів, громадськості та під прицілом ЗМІ.
Країна має знати, що до нас знову прийшли фахово сильні кандидати – 73% з них в обидвох конкурсах успішно складали іспит, хоча випробування документами на стадії їх подання цього разу було помітно вдалим – його пройшли 86% кандидатів проти 78% раніше.
Громадська рада доброчесності теж попрацювала. Як і минулого разу, вона видала висновки для 33% кандидатів, які дійшли до співбесід.
Хочу тут розставити крапки над "ї" щодо нашого ставлення до цих документів. Комісія врахувала кожен висновок, проаналізувала кожен аргумент і кожне припущення. Вислухала пояснення кандидатів, отримала додаткові документи від кандидатів, а також від чисельних органів, у тому числі НАБУ і НАЗК.
Рішення, прийняті Комісією, є виваженими і обґрунтованими. Тому вважаю категорично некоретним подальше застосування категорії "недоброчесні" до тих кандидатів, які успішно використали своє право на відповідь під час процедури будь-якого з конкурсів.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.