Главная Блог Новости Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами

Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами

21.02.2016
Автор:
Просмотров : 2139

Значна девальвація гривні наряду зі зростанням конкуренції з боку проектів первинного житла призвели до падіння попиту на вторинне житло в Києві за підсумками 2015 року практично в два рази. Такі дані містяться в щорічному звіті консалтингової компанії City Development Solutions (CDS).

“У 2015 році попит на вторинному ринку житла продовжив зниження. Кількість людей, що цікавляться купівлею квартир, скоротилася більш ніж на 45% порівняно з 2014 роком”, – вказано в звіті.

При цьому кількість квартир, виставлених на продаж на вторинному ринку Києва, у 2015 році збільшилася на 26%, а їх вартість знизилася в середньому на 19%.

Згадайте новину: Куди українцям інвестувати у 2016 році

На думку експертів CDS, основним фактором падіння попиту на столичну “вторинку” стало падіння купівельної спроможності українців і, як наслідок, поворот клієнта до житла меншої площі, у той час як на вторинному ринку переважають квартири більшої площі.

Крім того, проти продавців квартир зіграла відсутність доступного іпотечного кредитування, валютне ціноутворення і завищені ціни на вторинне житло. За даними CDS, у 2015 році понад 70% об’єктів вторинного ринку були реалізовані з дисконтом від 10-20%.

Як зазначили в компанії, основний попит на вторинному ринку житла торік був сконцентрований в найбільш дешевому сегменті – до 40 тисяч дол. При цьому кількість запитів на придбання недорогої квартири протягом року постійно зростала.

“Якщо в січні 2015 року запити на купівлю квартири до 40 тис. дол. становили 41% у загальному обсязі попиту, то вже до грудня їх питома вага зросла до 61%. За цю суму можна було купити квартиру в старому житловому фонді площею до 36 кв. м у спальних районах Києва”, – йдеться у звіті.

Згадайте новину: Фіксований курс долара назавжди пішов у забуття!

За прогнозами експертів, зниження платоспроможності населення на тлі падіння реальних доходів в 2016 році призведе до подальшого спаду активності на ринку нерухомості і зниження доларових цін на житло. Зокрема, до кінця 2016 року можна очікувати зниження цін на квартири в спальних районах до 15%.

Джерело: УНІАН

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст