Також Генеральний прокурор України Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення вказаної особи від посади, а також звернувся з поданням до Верховної Ради України про надання згоди на затримання та арешт судді.
Нагадаємо, прокуратурою здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.
Згадайте новину: Обшукали голову Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка
Голова Апеляційного суду Києва Антон Чернушенко заявляє про те, що заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов неодноразово давав йому вказівки, які саме рішення має ухвалити суд. Про це він сказав на брифінгу. Зі слів Чернушенка, це пряме втручання в судову діяльність. "Мене викликали неодноразово в Адміністрацію президента і давали конкретні вказівки щодо ухвалення рішень. Такі виклики здійснював Філатов", - повідомив він.
Чернушенко зазначив, що, зокрема, від нього Філатов вимагав прийняти рішення про арешт майна "Нафтогазвидобування".
Він підкреслив, що законних підстав для накладення арешту на майно "Нафтогазвидобування" не існує. Зі слів голови суду, цю справу "Нафтогазвидобування" вже вилучено з провадження Апеляційного суду.
В свою чергу заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов заперечує чинення тиску на голову Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка. Про це він сказав у коментарі телеканалу "1+1". "Маячня. Я не знаю, наскільки цей суддя релігійна людина, щоб клястися на Біблії. Але, якби були факти тиску на суд із приводу "Нафтогазвидобування", або іншого підприємства, то суддя мав негайно повідомити в правоохоронні органи", - зазначив заступник голови Адміністрації.
Разом з тим Філатов зазначив, що в слідства є питання до Чернушенка щодо втручання в систему автоматичного розподілу справ у суді.
Довідково: санкція ч. 2 ст. 375 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років ;
санкція ч. 2 ст. 376-1 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.
Джерело: ГПУ
Читайте статтю: Теорія неправосудності або спроба ненаукового коментаря за відсутності практики застосування статті 375 КК України
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.