Главная Блог Новости Електронний суд: як заплатити менше судового збору

Електронний суд: як заплатити менше судового збору

31.01.2019
Просмотров : 10379

А ви вже зареєструвалися в системі «Електронний суд»?

Адже із набуттям чинності змінених процесуальних кодексів у 2017 році, законодавцем було введено таке поняття як Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, іншими словами «Електронний суд».

Що це таке і для чого він потрібен?

Електронний суд – це автоматизована система, яка дозволяє його зареєстрованому учаснику направляти в електронному вигляді позовну заяву та додані до неї документи, інші процесуальні документи по справі, обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також надсилання судових повісток та судових повідомлень судом, та інших процесуальних документів.

Електронний суд – це можливість ефективно використати свої ресурси, в тому числі час, адже тепер для подачі позовної заяви із доказами не потрібно завозити в суд, витрачати час на дорогу.

Для того, щоб стати учасником Електронного суду необхідно зареєструватися у системі та сформувати унікальну електронну пошту на ресурсі.

Крім цього, вам необхідно буде отримати електронний цифровий підпис, який дасть змогу системі ідентифікувати вас як належну сторону та зареєстрованого учасника, та наддасть можливість подати позовну заяву або інші необхідні для розгляду вашої справи документи до відповідного суду.

Електронний цифровий підпис можна оформити в АЦ сертифiкації ключів інформаційно довідкового департаменту ДФС або в АЦСК органів юстиції України.

Варто зазначити, що АЦ сертифiкації ключів інформаційно довідкового департаменту ДФС надає такий ЕЦП безкоштовно строком дії на 2 роки.

Для кого реєстрація в системі Електронного суду є обов’язковою?

В обов’язковому порядку в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (надалі - ЄСІТС) мають зареєструвати офіційні електронні адреси адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в добровільному порядку.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст