Главная Блог Новости Експерти про Людмилу Денісову: "в темі", але політично заангажована

Експерти про Людмилу Денісову: "в темі", але політично заангажована

16.03.2018
Просмотров : 1173

Правозахисники критикують процедуру обрання нової уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та дорікають їй політичною заангажованістю.

"За" - 280 голосів, з першої спроби. Це результат голосування у парламенті за нову уповноважену Верховної Ради з прав людини - Людмилу Денісову. На цій посаді вона змінила Валерію Лутковську, яка була омбудсменом з 2012 року. Обрання Денісової було цілком очікуваним, адже до цього парламентські фракції довго торгувалися за цю та інші важливі вакантні посади, зокрема голови НБУ та Рахункової палати. Кандидатуру Денісової фракція "Народного фронту" висунула ще у травні минулого року і лише майже через рік - 15 березня 2018 року - за неї проголосувала Верховна Рада.

Вспомните новость: Рада избрала омбудсмена по правам человека Людмилу Денисову

Біографія Людмили Денісової доволі строката – народилася в Росії, за освітою педагогічна працівниця, юристка та фінансистка. Працювала вихователькою дитсадка, секретаркою суду, міністеркою економіки в АРК Крим, міністеркою соцполітики в двох урядах України, народною депутаткою Верховної Ради. В політиці з 2000 року.

На посаді уповноваженої Верховної Ради з прав людини обіцяє зосередитися на правах пенсіонерів, вимушених переселенців. Окрім цього, Людмила Денісова запевняє, що відстоюватиме свободу слова, дотримання прав людини в усіх сферах життєдіяльності. "В Україні не повинна існувати дискримінація за будь-якою ознакою. Однією з головних проблем в Україні є бідність, яка загострилася в умовах війни. За даними звіту програми ООН, 60 відсотків нашого населення перебуває за межею бідності. Це є порушення прав людини і позбавляє всіх інших прав", - заявила Людмила Денісова і додала, що Україна повинна забезпечити захист і правову допомогу своїх громадян.

Критика процедури обрання

Призначали Денісову відкритим голосуванням, хоча раніше процедура призначення омбудсмена передбачала таємне голосування бюлетенями. Однак депутати внесли зміни до законодавства, які передбачають відкрите голосування в залі. Це надзвичайно обурило правозахисників.

"Процедура порушена двічі. Закон про омбудсмена передбачає, що голосування має відбуватися протягом 20 днів після висунення кандидатур, а кандидатура Денісової була висунена ще в травні минулого року. Всі терміни спливли. По-друге, скасували таємне голосування за омбудсмена, яке гарантує більшу незалежність призначення", – обурюється керівник Центру інформації про права людини Тетяна Печончік. Вона називає нинішнє призначення нового омбудсмена абсурдним і вважає, що Бюро уповноваженого з прав людини ризикує перетворитися у залежну, політично заангажовану інституцію.

Пользуйтесь консультацией: Практические советы по изучению конкурентов

Закиди у заангажованості

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст