Главная Блог Новости Експерти підрахували ціну гектара землі в Україні

Експерти підрахували ціну гектара землі в Україні

23.01.2016
Автор:
Просмотров : 2391

Якщо в Україні співвідношення орендної плати і цін буде таким, як у ЄС, слід очікувати, що середня ціна на землю складе $ 2990 за гектар, від $ 1480 до $ 6030 за гектар.

Експерти проекту “Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні” проаналізували вартість землі в сусідніх країнах і спрогнозували ціни в Україні.

“Розвиток ринку продажу сільськогосподарських угідь в Україні після зняття мораторію буде визначатися двома основними факторами: доступністю капіталу та переліком обмежень, які будуть прописані в Законі про обіг земель. Очікується, що ціна на землю в Україні буде істотно нижче, ніж у західноєвропейських країнах, проте приблизно на рівні цін у Східній Європі “, – відзначають автори дослідження.

Найвищі ціни зафіксовані в Мальті і Нідерландах – більше $ 60 000 за гектар. У більшості західноєвропейських країн ціни коливаються від $ 15 000 до $ 30 000 за гектар а в Східній Європі від $ 1000 до $ 5000 за гектар. Ціни мають схильність до зростання, з найвищими темпами зростання в період з 2000 до 2009 року, зафіксовані в Латвії, Румунії та Литві (71%, 62% і 47% відповідно) – нових членах ЄС.

Згадайте новину: Мораторій на відчуження сільськогосподарських земель продовжено до 1 січня 2017 року.

Найвищий розмір орендної плати зафіксований в Данії, Ірландії та Нідерландах – більше $ 600 за гектар щорічно, а найнижчий у Литві та Словаччині – $ 54 і $ 26 за гектар відповідно. У більшості інших країн орендна плата становить близько $ 200 за гектар. В Україні орендна плата на землю у приватній власності коливалася навколо $ 75 за гектар перед знеціненням гривні, а в 2015 році склала близько $ 32 за гектар.

Нагадаємо, 10 листопада 2015 року Верховна Рада продовжила до 1 січня 2017 року мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Попередній мораторій діяв до 1 січня 2016 року. Неможливість придбати землю експерти визнають однією з причин слабких інвестицій в сільське господарство.

Джерело: finance.ua

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст