Главная Блог Новости Єдиний соціальний внесок зменшено законом з 41% до 16, 4 %.

Єдиний соціальний внесок зменшено законом з 41% до 16, 4 %.

29.12.2014
Автор:
Просмотров : 1429

Верховна Рада України ухвалила закон «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію оплати праці», яким єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який нараховується на фонд заробітної плати при виплаті заробітної плати в сумі, яка перевищує три прожиткових мінімумів буде складати з 1 січня 2015 року - 16,4 %. Таким чином, ставку ЄСВ зменшено в 2, 5 рази з 41% до 16, 4 %.

Уряд України іде на безпрецедентний ризик в такий скрутний час і так радикально зменшуючи ставку ЄСВ та змінюючи умови його нарахування. Планується, що цей захід буде стимулювати підприємців виплачувати заробітну плату працівникам офіційно, а не конверті, що в свою чергу збільшить надходження від податку на доходи фізичних осіб. Якщо, підприємці не будуть легалізовувати доходи своїх працівників і залишать її у тіні, Державний бюджет України отримує катастрофічну діру, непрогнозованого розміру. Так чи інакше, таке зменшення ЄСВ є безумовно реформаторським і дає принаймні шанс для реальної детінізації економіки.

Згаданий закон також передбачає об’єднання фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та фонду страхування від тимчасової непрацездатності, що в першу чергу дозволить скоротити витрати на утримання апаратів цих структур.

Для довідки: в ніч с 28 на 29 грудня Верховна Рада України прийняла закон «Про Державний бюджет України на 2015 рік» зі знаковим номером законопроекту – 1000. Дохідна частина Державного бюджету планується в сумі 475, 24 млрд. грн., витратна частина - 527, 19 млрд. грн., тобто дефіцит складає 63, 67 млрд. грн.

У 2015 році також нормативно закріплено падіння ВВП в Україні на 4,3%, інфляцію на рівні 13, 1%, курс долара США за розрахунками експертів ( не Нацбанку України) - 17 грн. При такому курсі долара США мінімальна заробітна плата в Україні встановлена в сумі 1378,00 грн, а прожитковий мінімум в сумі 1330,00 грн.

По суті єдиною надією уряду Арсенія Яценюка для уникнення дефолту України в умовах прихованої війни з Росією є продовження політики зовнішніх валютних запозичень під здійснення конкретних реформ в проблемних галузях. Місія МВФ планує прибути в Київ для роботи вже 8 січня 2015р.

Насамкінець, підкреслимо, що у 2015 році Україна планує виділити на національну безпеку та оборону до 90, 7 млрд. гривень, з яких безпосередньо на саму оборону до 80 млрд. гривень, решта витрат пійде на фінансування інших державних органів, які здійснюють функції пов'язані з державною безпекою та обороною. Це приблизно 5 % ВВП України. Лише уявимо собі, які це астрономічні витрати для нашої держави, навіть при плануємому обмінному курсі гривні до доллара США - 1:17. (а не 1:8, як це було рік тому).

Згадайте новину: Финансы поют романсы, но Украина умудряется удерживаться на плаву.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст