Главная Блог Новости До 2026 року кожен український військовий повинен вільно розмовляти англійською — Генштаб

До 2026 року кожен український військовий повинен вільно розмовляти англійською — Генштаб

11.10.2023
Просмотров : 2021

Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом поставило за мету підвищити рівень володіння іноземними мовами серед військовослужбовців. Планується, що до 2026 року кожен військовий зможе вільно розмовляти англійською.

Про це розповів заступник начальника Генштабу Збройних сил України генерал-майор Володимир Коваль, передає Military Media Center.

Для цього Міноборони та Генштаб внесли низку корективів у Дорожню карту з удосконалення мовної підготовки у ЗСУ, пояснив генерал-майор.

За його словами, одним з пріоритетів є перехід на викладання англійською мовою у військових вищих навчальних закладах.

«Напрацьовано низку практичних проєктів. Зараз ми їх апробуємо й повинні визначити нову модель для того, щоб до 2026 року кожен військовослужбовець ЗСУ вільно розмовляв англійською мовою», — зазначив заступник начальника Генштабу.

Крім того, Коваль додав, що сьогодні у закладах військової освіти впроваджуються інноваційні освітні проєкти за стандартами НАТО. Вони передбачають залучення до викладання спеціальних дисциплін найкращих військових практиків, а також учених.

Українці погано знають англійську

У липні результати опитування соціологічної служби «Центр Разумкова» показали, що англійською в Україні вільно володіє тільки 1% громадян. 44% опитаних відповіли, що зовсім не знають англійської мови.

7,5% зізналися, що можуть читати, писати та говорити англійською, але не володіють нею вільно, 19% — що можуть трохи читати, писати або говорити англійською, але погано, 27% — що орієнтуються в окремих словах і простих фразах, але читати, писати або говорити не можуть зовсім.

Як зауважили автори опитування, дещо вищим є рівень володіння англійською мовою в людей із вищою освітою: серед них 2,5% володіють нею вільно, а 13% — можуть читати, писати та говорити англійською, але не володіють вільно.

Також що молодші респонденти, то частіше вони володіють англійською мовою. У найстаршій віковій групі 88% відповіли, що зовсім не знають англійської мови або орієнтуються лише в окремих словах та простих фразах, у наймолодшій — 40,5%.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст