Главная Блог Новости «ДНРівець» - доброволець та громадянин України Микита Баєнко засуджений за державну зраду на 15 років позбавлення волі

«ДНРівець» - доброволець та громадянин України Микита Баєнко засуджений за державну зраду на 15 років позбавлення волі

20.05.2022
Просмотров : 2416

Вінницький міський суд засудив до 15 років в’язниці за державну зраду 26-річного Микиту Баєнка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За версією обвинувачення, 24 лютого 2022 року Микита Баєнко добровільно звернувся до військкомату терористичної організації «ДНР». Після цього він долучився до військового вторгнення на територію Укаїни.

Разом з іншими військовими окупаційної армії Баєнко через Крим потрапив до Херсонської області. Згодом їхній підрозділ відправили до села Білозерка Миколаївської області.

«ДНРівці» у складі підрозділу збройних сил росії нібито охороняли стратегічно важливі перехрестя доріг та пропускали військову техніку росії. Вже 13 березня Збройні сили України знищили частину цього підрозділу, а вісьмох солдатів – затримали та передали в СБУ.

«Микита каже, у нього не було вибору, їх змусили. Але це дуже просто спростовується. Та людина, яка 8 років проживає в так званій «ДНР» – окупованій території України – бачачи, що там відбувається. Він вчився, був в Ростові. Він цікавився життям «ДНР», «ЛНР», росії, України. Він знав, що була агресія зі сторони рф і квазі республік. Він розумів і знав, він сам сказав, що 24 лютого почалася активна фаза вторгнення росії в Україну. І тут йому кажуть, що треба отримати відмітку у військкоматі. Я впевнений, він знав, що буде мобілізований і піде воювати проти українців. Було повністю доведено, що вони проходили службу 2 тижні і могли здатися. Його вина повністю підтверджена», — сказав у дебатах прокурор.

Вспомните новость: «Я выстрелил, чтобы от меня отстали». Сержант Вадим Шишимарин, обвиняемый в убийстве мирного украинца, дал показания в суде

Хлопець народився і виріс у Макіївці Донецької області. Судячи з його сторінки в соцмережах, Микита підтримував незаконне формування «ДНР», критикував Майдан і був прихильником росії.

Адвокат Микити Баєнка визнав, що перебуває у складній ситуації, захищаючи обвинуваченого, який, дійсно, у складі збройних сил рф «прийшов на його землю».

«Я собі задавав питання, чи може в 26 років людина давати оцінку своїй поведінці. Я не хочу викликати жалість до Баєнка. Судом було досліджено всі обставини кримінального провадження, вивчено особу. Баєнко надав змістовні покази, що привело його до того, що він взяв зброю. Він пояснив: його заставили. У нього не було можливості уникнути призову до складу сил ворога», — вважає захисник.

Адвокат наголосив, що активної участі в бойових задачах його підзахисний не брав. Тому просив застосувати до Баєнка ст. 69 ККУ – більш м’яке покарання, ніж передбачено законом.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст