Главная Блог Новости Чиновник Мін’юсту Олександр Чурсін, який є фігурантом НАБУ, добився відкриття справи на Ситника і прокурора САП

Чиновник Мін’юсту Олександр Чурсін, який є фігурантом НАБУ, добився відкриття справи на Ситника і прокурора САП

30.11.2018
Просмотров : 1343

Національним антикорупційним бюро розслідується провадження, внесене до ЄРДР на підставі ухвали слідчого судді, за фактом можливого зловживання владою директором Національного антикорупційного бюро України та прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду 20 листопада.

Відомості до ЄРДР внесено 3 жовтня 2018 року на підставі ухвали суду за зверненням Олександра Чурсіна, який раніше був начальником Головного управління юстиції у Харківській області, а з 2017 – начальник Управління національної безпеки Департаменту правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції.

З січня 2017 НАБУ розслідує справу стосовно Чурсіна щодо можливого недостовірного декларування і незаконного збагачення.

А саме, що, працюючи в правоохоронних органах, він набув у власність цінні папери та корпоративні права на суму 3,6 млн грн, які внесено дружиною у статутний фонд ТОВ «КУА «ДІКВ-Л», тобто на суму, яка більш ніж у 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та значно перевищує офіційний дохід його родини. Крім того дружина Чурсіна була засновницею ТОВ «Адвокатське бюро «ДІКВ-Л», яке в свою чергу є учасником ТОВ «Факторингова компанія». Однак Чурсін дані, що його дружина була бенефіціарним власником ТОВ «Факторингова компанія», у декларацію за 2015 рік, не вніс.

Під час досудового розслідування встановлено, що Чурсін у 2015 році володів інвестиційними сертифікатами ТОВ «КУА «ДІКВ-Л» на суму 6,4 млн грн та у 2015 році здійснив відчуження цінних паперів та корпоративних прав (інвестиційні сертифікати) ТОВ «КУА «ДІКВ-Л» на суму 24 млн грн. Відповідно до декларації за 2015 рік, чиновник володів інвестиційними сертифікатами в сумі приблизно 30 млн грн грн. При цьому, за даними ДФС, загальна сума доходів Чурсіна з 1998 року по 2015 рік склала 15,7 млн грн, а його дружини – 2 млн грн.

Згадайте новиину: Майже кожна четверта справа НАБУ, скерована до суду, залишається без розгляду

Чиновник оскаржував дії НАБУ та САП, пов’язані з розслідуванням справи.

19 жовтня 2018 він отримав листа детектива НАБУ про відмову у визнанні його потерпілим. Чурсін оскаржив це рішення в суді. На його думку, неможливо протягом одного тижня без проведення жодної слідчої дії всебічно, повно і неупереджено з’ясувати обставини справи та дійти висновку, що дії детектива НАБУ Шевченка В.І. та прокурора САП Подгорця С.В. відповідають законодавству, та не порушували його конституційні права.

На думку детектива, ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду Києва від 31.05.2018 р., підтверджено обґрунтованість та законність клопотання про надання тимчасового доступу до документів Нацкомісії з цінних паперів щодо фактичної сертифікатів, з яким звернувся детектив НАБУ Шевченко В.І. за погодженням з прокурором Подгорцем С.В.

Факт же незгоди Чурсіна з процесуальними рішеннями детектива, прокурора і слідчого судді, на думку детектива, є його правовою позицією, способом захисту у даному кримінальному провадженні і не свідчить про незаконність дій слідчого та прокурора.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст