Вчора ліквідована Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ). Усі її працівники звільнені.
Сьогодні, 16 вересня, свою роботу розпочне Державна інспекція архітектури й містобудування (ДІАМ).
Згадайте новину: До 15 веренся 2021р. ДАБІ буде остаточно ліквідовано - міністр Олексій Чернишов
Як повідомив нам міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, штат нової інституції наразі нараховує близько 200 осіб – 30% від загальної кількості.
Це архітектори, будівельники, юристи, геологи, геодезисти й інші спеціалісти. Усього в ДІАМ працюватиме 660 людей.
Характерною особливістю новоствореної структури є те, що всі її працівники ніколи не працювали в ДАБІ – це принципова позиція. Їх добирали разом із Національним антикорупційним бюро України.
ДІАМ, наголошує Чернишов, – це повна заміна системи, яка протягом 30 років свого існування загрузла в корупції.
«Заміна системи має на меті прозорість, цифровізацію та відповідальність. ДІАМ – це не заміна ДАБІ. Це повністю новий орган з відмінною структурою і повноваженнями, а, головне, новими принципами роботи. Людський фактор тут відсутній, усе переведено в цифру – уже працює Єдина державна система у сфері будівництва. Ми виключаємо контакт посадовців [із забудовниками] на етапі отримання дозволів. Рішення про необхідність проведення перевірок ухвалюватиме не чиновник, а система», – пояснює Олексій Чернишов.
Створення нової структури замість ДАБІ є частиною реформи містобудування. В її основі лежать дві ключові речі: лібералізація процесу будівництва та збільшення відповідальності його учасників.
«Що таке лібералізація? Якщо забудовник має оформлену у відповідний спосіб земельну ділянку, проєкт, то він має право будувати за замовчуванням. Він має декларативно повідомляти державу, орган місцевого самоврядування про початок будівництва. І ніхто не може йому заперечити, якщо документи в нього оформлені. Тому жодного дозволу на будівництво оформлювати не потрібно. Так працює весь світ», – зазначив міністр розвитку громад і територій.
Збільшення відповідальності ж передбачає кримінальну та підвищену адміністративну відповідальність кожного учасника будівництва за порушення.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.