Главная Блог Новости Чи можна у судовому порядку встановити статус «Учасник бойових дій», - позиція Рівненського апеляційного суду

Чи можна у судовому порядку встановити статус «Учасник бойових дій», - позиція Рівненського апеляційного суду

26.02.2019
Автор:
Просмотров : 2512

Рівненський апеляційний суд скасував рішення Сарненського районного суду від 24 жовтня 2018 року, яким задоволено заяву громадянина М. щодо підтвердження факту його участі в бойових діях в зоні проведення АТО.

Під час судового розгляду встановлено, що 53-річний громадянин М. проходив військову службу за контрактом у військовій частині А1008 на території Луганської області в період з 06.08.2017 по 12.09.2017 в районі населеного пункту Щастя.

Всупереч вимогам абз.1 п.6 Постанови КМУ від 20.08.2014 року №413, командиром його військової частини у місячний строк після завершення виконання ним завдань антитерористичної операції у районах її проведення не було подано до відомчої комісії документів, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Підтвердження факту участі громадянина М. в бойових діях у зоні проведення АТО має юридичне значення, а саме з метою надання в подальшому йому статусу учасника АТО для отримання соціальних прав та гарантій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

24 жовтня 2018 року Сарненським районним судом задоволено заяву громадянина М. та встановлено факт безпосередньої його участі в антитерористичній операції.

Рішення суду першої інстанції у Рівненському апеляційному суді оскаржено Міністерством оборони України. В апеляційній скарзі йдеться про скасування оскаржуваного рішення та закриття провадження у справі, оскільки вимоги заявлені громадянином М. не підлягають до розгляду в порядку цивільного судочинства.

Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, думку сторін, апеляційну скаргу Міністерства оборони України задовольнив. Рішення місцевого суду скасував та закрив провадження у справі.

Закриваючи провадження у справі, апеляційний суд виходив з того, що чинним законодавством передбачено позасудовий порядок встановлення факту участі в бойових діях для отримання відповідного статусу учасника бойових дій, а тому справи про встановлення факту участі у бойових діях не підлягають розгляду в судовому порядку.

Пунктом 8 Порядку для надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413 передбачено, що у разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником підприємства, установи та організації до комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особи, зазначені в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку, можуть самостійно звернутися до відповідної комісії.

Рішення Комісії може бути оскаржено у судовому порядку.

Джерело: Судова влада України

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст