Главная Блог Новости Чи можна подати в суд через відмову у відстрочці

Чи можна подати в суд через відмову у відстрочці

19.09.2024
Просмотров : 177

Термін розгляду питання щодо надання військовозобов'язаній людині відстрочки від мобілізації в Україні залежить від завантаження працівників ТЦК та від інших факторів. Трапляються відмови, але можна оскаржити їх у судовому порядку.

Як повідомила в інтерв'ю РБК-Україна адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко, строки надання відстрочки можуть залежати навіть від області чи району.

"Чітких термінів немає. У мене було в практиці і два тижні, і два місяці. Причому це стосувалося одного і того самого ТЦК. Треба враховувати, що хтось може бути у відпустці, що з певних причин може не зібратися комісія", - пояснила вона.

Згадайте новину: Як діяти, якщо впевнений в наявності права на відстрочку, але маю підстави очікувати, що буде відмова

Відмови трапляються, наприклад через неповний перелік документів або в інших ситуаціях. Адвокатка розповіла про один з випадків зі своєї практики.

"У законі зазначено, що право на відстрочку від мобілізації має чоловік, який доглядає за матір'ю з 1 і 2 групою інвалідності. У родича клієнта є друга група інвалідності, є акт здійснення догляду, а відмова була тому, що не надано висновку ЛКК (що особа з другою групою інвалідності потребує стороннього догляду). А в законі вказано, що має бути або акт здійснення догляду, або висновок ЛКК. Тобто не два документи одночасно", - розповіла юристка.

Вона наголосила, що за таких обставин дійсно можна звертатися до суду із позовом проти ТЦК. У суді проситимуть скасувати відмову у відстрочці, визнати відмову неправомірною і зобов'язати переглянути заяву і зобов'язати надати чоловіку відстрочку.

Згадайте новину: Наявність права та документів на відстрочку, ще не означає, що відстрочка надана - ТЦК

Крім того, військовозобов'язаний може подати документи на відстрочку повторно. Чинне українське законодавство не забороняє цього. Адвокатка радить під час написання заяви "чітко зазначати список документів, які ви передаєте".

"Це як опис вкладення, якщо ви відправляєте конверт. Якщо, наприклад, направляється неповний пакет позовної заяви до суду, то суд складає акт про відсутність того чи іншого документу. Тому треба бути дуже уважним. Краще не полінуватись і в заяві про надання відстрочки вказати весь перелік документів", - підсумувала юристка.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст