Главная Блог Новости Без цього не випустять: що мають зробити чоловіки, старші за 60 років, для виїзду з країни

Без цього не випустять: що мають зробити чоловіки, старші за 60 років, для виїзду з країни

02.07.2024
Просмотров : 4693

Виїзд чоловіків за кордон можливий тільки при дотриманні низки правил - відомо, що ті, кого стосується мобілізація, і ті, хто згідно із законом є військовозобов'язаним, не можуть просто так встати і виїхати з України. Так що робити тим, кому вже виповнилося 60 років.

Чи може людина виїхати з країни, якщо їй 60 років і більше

Закон про виїзд чоловіків за кордон свідчить, що покинути країну можуть тільки ті, кого визнано непридатним для служби в армії навіть у воєнний час, а також ті, кому надано відстрочку з правом виїзду. Усі ці можливості потрібно підтверджувати в ТЦК.

На перший погляд здається, що найпростіше виїхати, якщо чоловік молодше 18 і старше 60 років, але юристи нагадують про один нюанс.

Адвокат, кандидат юридичних наук Володимир Піщида в коментарі на запитання про те, якою є процедура виїзду 60-річних чоловіків за кордон, чи не достатньо просто придбати квиток і поїхати кудись, наголосив: "Їм треба піти в ТЦК і знятися з обліку у зв'язку з настанням відповідного віку".

Щодо того, які документи потрібно взяти з собою для зняття з обліку, він зазначив, що це має бути військово-обліковий документ і паспорт. Також юрист нагадав, що немає жодних підстав для заборони на виїзд із країни для таких чоловіків - вік 60 років і більше - це законна підстава для зняття з військового обліку. Мобілізація такій людині не загрожує, тільки якщо вона сама не захоче підписати контракт із ЗСУ.

Також Піщида зазначив, що, наскільки йому відомо, чоловік, старший за 60 років, повинен на кордоні показати тільки документи, що засвідчують особу, але "Все залежить, звичайно ж, навіть індивідуально від працівника митниці".

ВАЖЛИВО: за словами юриста, знятися з військового обліку чоловік має обов'язково, без цього з країни йому виїхати не вдасться.

Виїзд чоловіків за кордон у воєнний час - думка адвоката

Адвокат Тетяна Козаченко, відповідаючи на запитання про те, хто може виїхати з країни і як, уточнює:

Якщо говорити про обмеження виїзду за межі України на період дії воєнного стану чоловіків від 18 до 60 років, то в разі досягнення особою 60-річного віку такого обмеження більше немає, що дає можливість перетину кордону людині в загальному порядку. У такому разі самого факту досягнення 60 років, закордонного паспорта та проїзного квитка у відповідному напрямку достатньо для перетину кордону. Закордонний паспорт уже містить дату народження особи і відповідно дає інформацію про її вік. Прикордонна служба не має повноважень заборони таким особам перетину кордону на підставі мобілізаційного законодавства.

Козаченко нагадує, що якщо особа є військовослужбовцем і проходить військову службу за призовом за мобілізацією в особливий період, вона звільняється за віком у разі досягнення 60-річного граничного віку перебування на військовій службі, як і в будь-якій іншій сфері, це відбувається не автоматично, а по проходженню відповідної процедури звільнення.

Джерело: УНІАН

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст