Главная Блог Новости Авторизація в «Резерв+» через BankID — чи буде доступна інформація про рахунки

Авторизація в «Резерв+» через BankID — чи буде доступна інформація про рахунки

13.06.2024
Просмотров : 1007
Експерт із кібербезпеки розповів, чи матиме ТЦК інформацію про банківські рахунки і чи зможе стягувати всі штрафи, якщо авторизуватися у «Резерв+» за допомогою BankID. За його словами, це працює зовсім не так.
Про це розповів експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун в інтерв’ю Radio NV.
Корсун зазначив, що авторизація у застосунку «Резерв+» через застосунок «Дія» — це і є BankID.
«„Дія“ авторизує через BankID. Є десятки українських банків, де ви приходите і відкриваєте певний рахунок, вам дають картку і фотографують разом із нею та паспортом. І система BankID прив’язується саме до цих банківських акаунтів, розраховуючи на те, що банки належним чином перевірили свого клієнта, 100% ідентифікували його, подивилися в очі та порозмовляли», — розповів Корсун.
За словами експерта, вся ця система об’єднується в BankID, який контролює Національний банк і виступає гарантом її надійності.
«Наскільки це відповідає дійсності — складно сказати. Чи може банк відкрити рахунок на вигадану людину? Можливо. Але про такі випадки немає інформації» , — додав експерт з кіберпезпеки.
Він розповів, що давно критикують цю систему. Адже «Дія» — це державна програма з ідентифікації громадян і видачі електронних документів. Це найвищий рівень довіри в державі, а банки та комерційні організації — це нижчий рівень, орієнтований на прибуток і ризики.
У «Дії» немає власної інфраструктури, тож вона використовує систему BankID. Але експерт вважає, що держава, яка гарантує ідентичність виданих у ній документів, має побудувати власну систему ідентифікації, абсолютно незалежну від комерційного сектора.
«Щодо побоювань, що ТЦК через банки матимуть доступ до карток і напряму блокуватимуть рахунки, це не так», — наголосив Корсун.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст