На початку травня вступив в силу закон, який повернув арешти коштів на банківських рахунках боржників, тимчасово припинені на початку війни. УНІАН розбирався, кого стосуються такі арешти та як це вплине на громадян, які мають заборгованість.
Вітчизняні ЗМІ днями розповсюдили новину про відновлення арештів коштів на рахунках громадян, щодо яких відкриті виконавчі провадження за заборгованість. Ця інформація набула неабиякого резонансу, особливо після коментаря співзасновника Monobank Олега Гороховського.
Він зазначив, що 6 травня набув чинності закон, який повертає блокування коштів на арештованих банківських рахунках боржників. Таке блокування було тимчасово призупинено на початку повномасштабної війни для громадян, чиї борги не перевищували 100 тисяч гривень. За словами Гороховського, повернення арешту рахунків торкнеться понад 400 тисяч клієнтів тільки Monobank. Те саме, звичайно, стосується і клієнтів інших фінустанов, які мають заборгованість.
Багато людей сприйняли цю інформацію як щось нове і загрозливе для їхніх коштів у банках. Хоча насправді це було повернення старої норми, яка діяла до повномасштабної війни, і була тимчасово призупинена рішенням уряду. Але не всі громадяни, звісно, слідкували за законодавчими новаціями, тому відновлення блокування коштів застало декого зненацька.
Зокрема, це додало головного болю деяким волонтерам, що проводять благодійні збори на власні рахунки – гроші могли бути заблоковані через невеликий штраф (приміром, за перевищення швидкості), який вони могли вчасно не помітити.
За допомогою юристів слід розібратися, що стоїть за поверненням практики таких арештів, кого це стосується та як будуть блокуватися кошти після вступу закону в силу.
Згадайте новину: Арешт рахунків фізичних осіб по - новому: думка від Мінʼюсту
Як працюють арешти коштів боржників
У зв’язку з тим, що ця практика - це відновлення раніше існуючого права на арешт коштів боржників, юрист адвокатського об’єднання "Місечко та Партнери" Ярина Паш розповіла, як і чому взагалі відбуваються такі арешти.
"Арешт на кошти боржника накладається приватним чи державним виконавцем шляхом винесення відповідної постанови. Постанова про арешт коштів виноситься під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення коштів. При цьому арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди", - сказала юрист.
Загальна процедура накладення арешту на кошти боржника, за її словами, виглядає наступним чином: державний чи приватний виконавці надсилають до банків вимогу про отримання інформації щодо наявності і стану банківських рахунків боржника.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.