Главная Блог Новости Аграрні розписки стають привабливими для фінансового сектору, - Олена Ковальова

Аграрні розписки стають привабливими для фінансового сектору, - Олена Ковальова

28.11.2017
Просмотров : 1162

Мінагрополітики разом з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) активно працюють над запровадження аграрних розписок в Україні. Про це йшлося під час зустрічі між заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Оленою Ковальовою, представниками «ОТП Банк» та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в Україні.

«У вісьмох областях України, де реалізовується проект із запровадження аграрних розписок, з 2014 року за допомогою цього інструменту залучено понад 1 мільярд 70 мільйонів гривень. Аграрна розписка знаходить користувача – і через можливість зниження ринкових ризиків для обох сторін, відносну простоту і швидкість, у середньому два тижні, укладання, гарантування зобов’язань», - зазначила Олена Ковальова.

«Можливість негайного примусового виконання аграрної розписки в разі її невиконання боржником та наявність історії їх виконання за кожним суб’єктом у Реєстрі аграрних розписок є додатковими факторами для прийняття рішень потенційними кредиторами. Цікавий факт, 60% укладених розписок – фінансові, що передбачають відносини у грошовій формі. Для комерційних банків, і це також факт, аграрні розписки стають привабливим інструментом, що дозволяє розширити кредитний портфель. Тим більш, що сільськогосподарські товаровиробники є дисциплінованими позичальниками», - відзначила заступник Міністра.

Користуйтеся консультцією: Аграрні розписки: реалії й перспективи

Практичне використання аграрних розписок в Україні реалізується у 8-ми областях: у Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій області. За підтримки Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в Україні планується в січні-лютому 2018 року проведення презентації Проекту «Аграрні розписки в Україні» (впроваджується за підтримки Міжнародної фінансової корпорації, члена Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні) в усіх областях, що сьогодні не охоплені проектом.

Читайте статтю: Аграрна розписка vs вексель: форми кредитування агробізнесу

Вспомните новость: Гройсман объяснил, почему аграрный олигарх получил миллиарды дотаций

Джерело: kmu.gov.ua

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст