Главная Блог Новости Інавгурація Президента України Порошенко П. А.

Інавгурація Президента України Порошенко П. А.

07.06.2014
Автор:
Просмотров : 1804

7 червня 2014р. відбулася інавгурація Петра Олексійовича Порошенко обраного народом України на пост Президента України. Петро Олексійович у Верховній Раді України на урочистому засіданні та при присутності 56 делегацій від інших держав склав присягу та сказав дуже сильну промову. Пізніше Президент України прийняв командування Збройними силами України на Софійській площі.

Основними позиціями політики Президента Порошенко, які прозвучали у інавгураційний промові є: місце України в Європі (економічну частину угоди з Евросоюзом треба підписати якнайшвидше), державний устрій України – унітарна держава, державна мова – українська, форма правління – парламенсько - президентська республіка, Крим був, є і залишається невід’ємною частиною України, необхідні дострокові вибори Верховної Ради України, необхідна децентралізація влади і передання істотних повноважень місцевим виборним органам влади, амністія сепаратистам, які не вбивали і не були причетні до вбивств та фінансування терористичних дій, пропонування миру і розвиток Збройних сил України, боротьба з корупцією.

Побажаємо Петру Олексійовичу успіху в реалізації озвученої політики, але підкреслимо: ні слова про люстрацію та про зміни в судовій системі і в правоохоронних органах. Шкода…

Інавгурація ( від. лат. – inauguro- посвячення, обрання під час торжества) - давнє римське поняття, яке кореспондується з такими поняттями як «коронація» та «інтронізація». По суті - це процедура, або церемонія вступу обраної особи на високі державні посади. Відомо, що під час такої церемонії авгури здійснювали релігійний ритуал для підкреслення волі богів у вступі певної особи на посаду.

Хоча інавгурації не було за часів Радянської України сучасне суспільство відновило цю традицію. Цікаво, що Конституція України не містить терміну інавгурація. Так, відповідно до ст. 104 Конституції України «новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складання присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України.» Таким чином, юридично визначальною подією для вступу на пост Президента України є факт складання ним присяги на засіданні Верховної Ради України, при цьому приведення до присяги Президента України здійснює Голова Конституційного Суду України.

З достроковим обранням Порошенко П. О. Президентом України народ України пов’язує великі надії. Сподіваємось, що суспільство буде пишатися діяльністю голови держави - Порошенко П. О., а суцільне розчарування від справ його попередників залишиться у минулому.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст